X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Umowa PiS, Solidarnej Polski i Republikanów już w przyszłym tygodniu? Bortniczuk: będziemy trzecim podmiotem koalicji

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 15:52
- Jako Partia Republikańska będziemy podpisywać być może już w przyszłym tygodniu umowę koalicyjną z PiS i Solidarną Polską. Staniemy się tym samym trzecim podmiotem koalicji w miejsce Porozumienia - zdradził w Polskim Radiu 24 Kamil Bortniczuk, poseł i członek Partii Republikańskiej.
Kamil Bortniczuk
Kamil Bortniczuk Foto: PR24/Robert Bartosewicz

Niecałe dwa tygodnie temu odbył się Kongres Założycielski partii Republikanie. Na prezesa partii jednomyślnie został wybrany Adam Bielan, a funkcję przewodniczącego Rady Krajowej delegaci powierzyli Karolowi Rabendzie - poinformowano w komunikacie. Obecnie trwają rozmowy o oficjalnym wejściu do koalicji rządzącej.

1200.jpg
Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Bielan: nasze poparcie po odejściu Gowina wzrosło

Partia centrum

Kamil Bortniczuk odniósł się do sytuacji, jaka miała miejsce w Porozumieniu Jarosława Gowina i określił drogę Partii Republikańskiej. - Nikt w Zjednoczonej Prawicy nie miał problemu z tym, że jako Porozumienie przez lata szukaliśmy własnego stylu, języka, agendy i elektoratu, dopóki byliśmy lojalnym członkiem i nie pojawiały się symptomy zdrady. W momencie kiedy on się pojawia, jest to przekroczenie pewnej granicy - powiedział.

- Chcemy być tym, kim chcieliśmy być, będąc politykami Porozumienia. Chcemy być centrową flanką Zjednoczonej Prawicy, która będzie wykazywała się większą wrażliwością dla takich grup społecznych jak choćby przedsiębiorcy czy samorządowcy - dodał.

Czytaj także:


Polityk zdradził też, że rozmowy koalicyjne są już na ostatniej prostej. - Jako Partia Republikańska będziemy podpisywać być może już w przyszłym tygodniu umowę koalicyjną z PiS i Solidarną Polską. Staniemy się tym samym trzecim podmiotem koalicji w miejsce Porozumienia - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:34 PR24 2021_09_21-15-07-18.mp3 Kamil Bortniczuk o Zjednoczonej Prawicy (Gość PR24)

 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Kamil Bortniczuk (Republikanie)

Data emisji: 21.09.2021

Godzina: 15:07

dz

Czytaj także

"Nie spodziewałbym się głębokich zmian". Müller o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 11:00
- W tej chwili żadne decyzje polityczne w sprawie rekonstrukcji rządu jeszcze nie zapadły - poinformował we wtorek w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, nie spodziewa się, że dojdzie to "głębokich zmian" w rządzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Byli posłowie Porozumienia założyli stowarzyszenie "OdNowa Rzeczypospolitej Polskiej". Będą działać w ramach ZP

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 11:44
Byli członkowie Porozumienia Jarosława Gowina założyli stowarzyszenie "OdNowa Rzeczypospolitej Polskiej". Poinformował o tym podczas konferencji prasowej wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjednoczona Prawica umacnia się na pozycji lidera. Zobacz najnowszy sondaż poparcia

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 07:28
Partia rządząca umacnia się na pozycji lidera i coraz bardziej zostawia w tyle Koalicję Obywatelską z Donaldem Tuskiem - pisze w czwartek "Super Express" odnosząc się do najnowszego sondażu Pollster dla "SE". Według niego Zjednoczona Prawica może liczyć na 39,5 proc. poparcia, a Koalicja Obywatelska - 24,54 proc.
rozwiń zwiń