X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Kawęcki: "efekt Tuska" doprowadził jedynie do odzyskania utraconego elektoratu

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 12:47
- Efekt Tuska doprowadził jedynie do odzyskania przez PO elektoratu, który przeszedł do Szymona Hołowni. Dzięki temu Platforma wróciła na pozycję lidera opozycji, ale z kolei notowania ruchu Polska 2050 oscylują w granicy 10 proc. - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock/ Alexandros Michailidis

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski, jeśli wybory odbyłyby się w przyszłą niedzielę, do Sejmu dostałoby się sześć partii. Pozycję lidera wciąż zajmuje Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 36,4 proc. wyborców. Partia odnotowała wzrost o 2,2 p.p. w porównaniu do badania z poprzedniego miesiąca.

Czytaj także:
Joanna Mucha Forum 1200.jpg
Tak Donald Tusk uderzy w Szymona Hołownię? "SE" pisze o zaskakującym transferze, Joanna Mucha stanowczo odpowiada

W przypadku Koalicji Obywatelskiej pojawił się spadek o 5,3 p.p. pod względem notowań z sierpnia. Na partię zagłosowałoby 22,3 proc. ankietowanych. Pogorszenie się wyniku dotknęło również Polskę 2050, jednak wciąż utrzymuje się ona na trzecim miejscu w sondażach. Na ruch Szymona Hołowni oddałoby swój głos 9,2 proc. Polaków. Miesiąc wcześniej było to 10 proc.

Zdaniem dr. Krzysztofa Kawęckiego dane sondażowe "pokazują już trwałą tendencję", "zdecydowanego umocnienia się PiS-u na pozycji lidera". Według gościa PR24 dobre wyniki tej partii są efektem pewnych decyzji, jakie w ostatnim czasie podjął rząd. - W pierwszej kolejności są to działania na rzecz uszczelnienia granicy polsko-białoruskiej - stwierdził rozmówca. 

Posłuchaj
23:21 _PR24_AAC 2021_09_14-11-33-39.mp3 Dr Krzysztof Kawęcki o wynikach nowego sondażu. ("Temat dnia/Gość PR24")

Czytaj także:

"Efekt Tuska"

Czytaj także:
Cezary GMyz.jpg
"Główną przyczyną jest to, co działo się w Usnarzu Górnym". Gmyz o spadku poparcia dla PO

Według rozmówcy tzw. efekt Tuska "doprowadził jedynie do odzyskania utraconego przez PO elektoratu w wyniku kryzysu wewnętrznego". - Dzięki temu PO odzyskała pozycję lidera opozycji - podkreślił -  ale z kolei notowania ruchu Polska 2050 oscylują teraz w granicy 10 proc. - zwrócił uwagę. 

- Teraz problemem dla KO jest już chyba uzyskanie 25 proc., co jest wynikiem dla nich niewystarczającym. Z kolei przekroczenie 30 proc. wydaje się w bliskiej perspektywie zadaniem niemożliwym - ocenił politolog. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: dr Krzysztof Kawęcki (politolog)

Data emisji: 14.09.2021

Godz. emisji: 11.33

PR24/PAP/jbt

Czytaj także

"Wyborów nie wygrywają liderzy, a formacje polityczne". Napieralski o sondażach

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 18:06
- Do sondaży podchodzę ze spokojem, sam byłem w nich notowany raz na pierwszym, raz na drugim miejscu - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski, poseł niezależny w ramach Koalicji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wzajemnie się wykluczają, część jest zabiegiem socjotechnicznym". Prof. Paruch o sondażach

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 10:38
- To, co widać obecnie w sondażach preferencji wyborczych, to zbiorowe przechodzenie elektoratu Polski 2050 do PO - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Waldemar Paruch z UMCS w Lublinie.
rozwiń zwiń