X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kazimierz Kik o Donaldzie Tusku: nie zaproponował nic nowego

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 09:50
- Spodziewano się, że idąc z Europy, Donald Tusk wniesie jakiś pomysł na Polskę i jakiś rodzaj pomocy, natomiast wszystko, co jest, to pomysł na odwet na Jarosławie Kaczyńskim - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Kazimierz Kik, politolog (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach), komentując poczynania Donalda Tuska na krajowej scenie politycznej.

W nowym Sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań politycznych, a wybory wygrałoby PiS (poparcie 36,4 proc.) - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wzrosło poparcie dla PiS i Konfederacji, znacznie spadło dla KO, spadło też dla Polski 2050.

Biskup PR24 TB.jpg
"Chce stworzyć rząd koalicyjny, w którym sam byłby premierem". Politolog o planie Tuska

Drugie miejsce utrzymuje Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 22,3 proc. wyborców. Oznacza to jednak spadek o 5,3 pkt. proc. względem wyniku z sierpnia. Trzecie miejsce należy do Polski 2050. Na ugrupowanie Szymona Hołowni zagłosowałoby 9,2 proc. 

Jak stwierdził prof. Kazimierz Kik, powrót Donalda Tuska do krajowej polityki pozornie pomógł opozycji. - Dostała wytrawnego europejskiego polityka, jednak z czasem dał o sobie znać inny wyznacznik, niewiarygodność wynikająca z zaszłości, także sposobu opuszczenia funkcji premiera dla różnego rodzaju funkcji w Unii Europejskiej. To nie jest chwalebne w oczach wszystkich Polaków. Kolejną rzeczą jest brak pomysłu na Polskę. Donald Tusk przyszedł z pogłębieniem dotychczasowej taktyki stosowanej przez Platformę Obywatelską i opozycję: huraganowego ataku na Prawo i Sprawiedliwość. To dla Polaków jest za mało - ocenił politolog.

Posłuchaj
08:17 PR24_mp3 2021_09_14-07-50-49.mp3 Prof. Kazimierz Kik o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

W Sejmie, zgodnie z sondażem, znalazłaby się jeszcze Konfederacja, która mogłaby liczyć na poparcie 8,8 proc. ankietowanych (wzrost o 2,9 pkt. proc.),  Lewica z wynikiem 6,8 proc. głosów (spadek o 0,1 pkt. proc.), a także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głos oddałoby 5,2 proc. badanych.

Czytaj więcej:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: prof. Kazimierz Kik

Data emisji: 14.09.2021

Godzina emisji: 07:51

PR24/ka

Czytaj także

Marian Kowalski o Campusie Polska: w tej formie nie da szans Trzaskowskiemu na wybicie się

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 12:11
- Powrót Tuska i to, że stał się gwiazdą spotkania Campus Polska, spowodowały, że Rafał Trzaskowski nie ma szans na wybicie się, na niepodległość. On miał szansę, gdy Hołownia się pojawił zaraz po wyborach prezydenckich - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Donald Tusk wyciągnął go z antypolskiego marginesu". Krzysztof Wyszkowski o Leszku Millerze

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 15:11
 - Fakt, że tacy ludzie mają gigantyczne środki propagandowe, które Polskę znieważają, niszczą świadomość narodową i dezintegrują poczucie wspólnoty woła o pomstę do nieba i interwencję władz, które stoją na straży bezpieczeństwa kraju - mówił na antenie Polskiego Radia 24 były opozycjonista z czasów PRL Krzysztof Wyszkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mówiła: ja wiem, że to jest złe dla UE". Tusk ujawnił, o czym rozmawiał z Merkel

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 09:12
- To błąd wynikający z egoistycznie rozumianych niemieckich interesów - powiedział lider PO Donald Tusk. Zaznaczył, że takie działanie Niemiec szkodzi Unii Europejskiej jako całości, a nie tylko Polsce.
rozwiń zwiń