X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mamy kilka specjalnych wydarzeń na tę okazję". Dmitrowicz o beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 17:19
- Przygotowaliśmy między innymi wystawy, zarówno przed beatyfikacją, jak i po niej - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. 
Piotr Dmitrowicz
Piotr DmitrowiczFoto: PR24

Gość PR24 mówił o przygotowaniach do uroczystości beatyfikacyjnych Stefana Wyszyńskiego. Jak przypomniał, Polacy czekali na ten moment długo, bo ponad 30 lat, a Muzeum na warszawskim Wilanowie włącza się w te uroczystości, które odbędą się 12 września w niedzielę.

- Otworzyliśmy się już z samego rana i będziemy otwarci do późnych godzin wieczornych. Jutro, po mszy beatyfikacyjnej, Muzeum też będzie otwarte, mamy kilka specjalnych wystaw na tę okazję. Nasza placówka to najwyżej położone miejsce muzealna w Polsce, pokazujemy dwóch wielkich Polaków i ogrom wydarzeń - powiedział Piotr Dmitrowicz.

"Powstaliśmy z myślą o młodych"

ks. mariusz bigiel 1200.jpg
"Był twórcą zjednoczonej Europy". Ojciec Mariusz Bigiel o kardynale Wyszyńskim

Na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej, w której mieści się Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, stanęła wystawa "Niebo otwarte" poświęcona prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Elżbiecie Róży Czackiej. Otwarciu wystawy towarzyszyła premiera piosenki "Czas to miłość" Gabi Gąsior.

- My powstaliśmy także z myślą o ludziach młodych, którzy nie znają ani Stefana Wyszyńskiego ani Jana Pawła II, w dorosłość wchodzą nowe pokolenia, a my próbujemy je inspirować, a nawet prowokować. Muzeum prowadzą nasi bohaterowie, ich głos i cytaty z ich wypowiedzi - przypomniał dyrektor placówki.

Multimedialne i nowoczesne Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego znajduje się na wysokości 26 metrów pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Ekspozycja składa się w sumie z 11 stref. Zabiera w podróż po 104-letniej polskiej historii, od momentu urodzin Stefana Wyszyńskiego do chwili śmierci Jana Pawła II. Muzeum przypomina przeplatające się losy dwóch wielkich Polaków oraz wydarzenia, które zmieniły nasz kraj i świat. To opowieść adresowana przede wszystkim do tych, którzy urodzili się po śmierci papieża-Polaka i Prymasa Tysiąclecia.


Posłuchaj
21:56 PR24_mp3 2021_09_11-16-35-42.mp3 P. Dmitrowicz o wydarzeniach w Muzeum JPII i Prymasa Wyszyńskiego z okazji beatyfikacji ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Piotr Dmitrowicz (dyrektor Muzeum Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego w Warszawie)

Data emisji: 11.09.2021

Godzina: 16:35

Czytaj także

"Jest źródłem, z którego bierzemy życie". Nauczanie kard. Wyszyńskiego o rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 10:37
Mimo upływu 4 dekad od śmierci kard. Wyszyńskiego jego nauczanie o rodzinie jest nadal aktualne i atrakcyjne dla współczesnego społeczeństwa. Prymas Wyszyński w jednym ze swoich przemówień porównał rodzinę do dzieła sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jego działania były bazą, która pozwoliła na walkę o niepodległość". Macierewicz o kard. Wyszyńskim

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 13:48
- Ksiądz kardynał był tym, który reprezentował rzeczywiście państwo i naród polski w czasach olbrzymiej presji sowieckiej, która nas niszczyła. W związku z tym jego działania do lat 80. były bazą, która pozwoliła na działania dążące do uzyskania niepodległości - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceszef PiS.
rozwiń zwiń