X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Biznes to jest zupełnie inny partner do rozmowy". Bartosz Rydliński o Forum w Karpaczu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 16:17
- Jako osoby zajmujące się naukami społecznymi i humanistycznymi zwracamy uwagę na potrzeby pewnych reform - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, UKSW.
Forum Ekonomiczne w Karpaczu
Forum Ekonomiczne w KarpaczuFoto: PAP/Łukasz Gągulski
karpacz-duda1200.jpg
Forum Ekonomiczne w Karpaczu: przyszłością bankowości są usługi dodatkowe i aplikacje mobilne

- Na forum spotykamy się nie tylko z polityką, z nią się spotykamy głównie w Warszawie, a tu spotykamy biznes i to jest zupełnie inny partner do rozmowy - wskazał dr Bartosz Rydliński odnosząc się do trwającego XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Posłuchaj
10:27 PR24_mp3 2021_09_09-15-47-48.mp3 Dr Bartosz Rydliński: zwracamy uwagę na potrzeby pewnych reform (Polskie Radio 24/Temat Dnia)

- Zostając w temacie wspomnianego biznesu, zaznaczył, że "teraz często rozmawiają o tematach postpandemicznych". - My jako osoby zajmujące się naukami społecznymi i humanistycznymi zwracamy uwagę na potrzeby pewnych reform jeżeli chodzi o służbę zdrowia, o funkcjonowanie państwa - wskazał i dodał, że "często występują wobec tego jako adwokaci nowoczesnego państwa dobrobytu".  - Biznes mówi natomiast, że wszystko rozumieją, ale nie chcą więcej płacić - podkreślił.

Zauważył także, że w krajach skandynawskich, gdzie jest "oczywiście inna kultura biznesu", biznes "rozumie, że to się im wyraźnie opłaca". - Nowoczesne państwo dobrobytu, dobrej jakości usługi publiczne. Prędzej czy później przerzuca się ten sukces państwa na sukces właśnie biznesu - zaznaczył.


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: dr Bartosz Rydliński, UKSW

Data emisji: 09.09.2021

Godzina: 15.45

jb


Czytaj także

Agent KGB w Karpaczu. Marcin Przydacz: ta osoba nie została zaproszona przez polski rząd

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 10:34
Pracownik białoruskiego KGB Jurij Woskriesienskij nie został zaproszony na Forum Ekonomiczne w Karpaczu przez polski rząd, bo to nie polski rząd, czy MSZ jest organizatorem wydarzenia - podkreślił w czwartek wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Wód Polskich o stanie wody w Polsce: w rolnictwie i przemyśle mogą być z nią problemy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 12:22
- Jako obywatele czerpiemy wodę z zasobów głębinowych i tego jest stosunkowo dużo. Natomiast w rolnictwie i przemyśle mogą być z tym bardzo duże problemy i jeżeli nie będziemy zatrzymywać wody, to będą w tym zakresie duże problemy - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zybertowicz o ustawach Polskiego Ładu: prezydent będzie kontaktował się głównie z ekonomistami

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 15:37
- Prawdopodobnie będę doradzał podpisanie, ale prezydent w przypadku ustaw dot. Polskiego Ładu będzie przede wszystkim konsultował się ze swoimi doradcami ekonomicznymi - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP.
rozwiń zwiń