X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zybertowicz o ustawach Polskiego Ładu: prezydent będzie kontaktował się głównie z ekonomistami

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 15:37
- Prawdopodobnie będę doradzał podpisanie, ale prezydent w przypadku ustaw dot. Polskiego Ładu będzie przede wszystkim konsultował się ze swoimi doradcami ekonomicznymi - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP.
Andrzej Zybertowicz
Andrzej ZybertowiczFoto: PR24/AK

- Mój rząd przyjął właśnie kluczowe zmiany proponowane w ramach Polskiego Ładu. Oznaczają one historyczną obniżkę podatków i potężny impuls dla budowy silnej klasy średniej. Na tej zmianie zyskają miliony Polaków - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Teraz ustawy czekają na podpis prezydenta.

1200 (2).jpg
Rząd przyjął pakiet rozwiązań podatkowych związanych z Polskim Ładem. Premier: to historyczna obniżka podatków

Konsultacje

Andrzej Zybertowicz powiedział, że jego niepokój wzbudza brak właściwej komunikacji związanej z Polskim Ładem. - Prawdopodobnie będę doradzał podpisanie, ale prezydent w przypadku ustaw dot. Polskiego Ładu będzie przede wszystkim konsultował się ze swoimi doradcami ekonomicznymi. Ja tylko ubolewam, że sposób komunikowania Polskiego Ładu był niezadowalający - powiedział.

- Władza pokazuje, że negocjuje pewne korekty, ale nadal nie jest to dobrze komunikowane. Opozycja krytykuje, ale nie jest mądre niepokazywanie, że proces dochodzenia do tych ustaw obejmuje konsultacje z różnymi grupami społecznymi - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że liczy na otwartość na głosy społeczeństwa przy kolejnych rozwiązaniach. - Mam nadzieję, że otwartość na sygnały społeczne będzie także w innych polach, tak jak było to w przypadku składki zdrowotnej. Te sygnały mogą nawet nie być merytorycznie trafne, ale jeżeli wyrażają społeczny niepokój powinny być wzięte pod uwagę - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
09:53 PR24_mp3 2021_09_09-15-20-04.mp3 Andrzej Zybertowicz o Polskim Ładzie (Gość PR24)

 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Andrzej Zybertowicz (doradca Prezydenta RP)

Data emisji: 09.09.2021

Godzina: 15:17

dz

Czytaj także

Zarabiający mniej niż 13 tys. zł nie stracą na zmianach podatków. Sarnowski: to projekt, przyjęty przez Radę Ministrów

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 09:18
- Zmiana w klinie podatkowym, podniesienie kwoty wolnej od podatku, podniesienie drugiego progu podatkowego do 120 tys. – wyliczał w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister finansów Jan Sarnowski, mówiąc o korzyściach z planowanych zmian podatkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: dobrze na stałe określić warunki rekompensowania firmom ograniczenia swobody ich działalności

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 11:23
Warto zastanowić nad wprowadzeniem trwałych zasad, jakie miałyby być stosowane przy wprowadzaniu stanu wyjątkowego przez państwo, albo też o zabezpieczeniu się przed podobnymi ryzykami przez samych przedsiębiorców - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: Andrzej Sadowski z Centrum im. Adam Smitha i Marek Zuber.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o rozwiązaniach dot. składki zdrowotnej dla firm w Polskim Ładzie: należy uznać je za kompromis

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 12:45
Rozwiązania dot. naliczania składki zdrowotnej dla firm, które znalazły się w Polskim Ładzie, należy uznać za pewien kompromis - ocenił w rozmowie z Polską Agencją Prasową dr hab. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana i SGH.
rozwiń zwiń