X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To wojna o obalenie polskiego rządu". Waszczykowski o działaniach KE

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 15:50
- Wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że to wojna o obalenie polskiego rządu, a nie o wyprostowanie czy polepszenie wymiaru sprawiedliwości w Polsce - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS.
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: PR24/AK

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) o nałożenie na Polskę kar pieniężnych. Poinformowała również, że rozpoczęła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Spór dotyczy niewykonania przez Polskę wyroku TSUE w sprawie funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.  

Ryszard Czarnecki 1200.jpg
Wniosek KE o nałożenie kar na Polskę. Czarnecki: to próba postawienia naszego kraju do kąta

- W Parlamencie Europejskim prezentujemy dość jasne stanowisko, punktujemy tę instytucję, jak również KE za łamanie traktatów europejskich, za wszczęcie ideologiczno-politycznego konfliktu z Polską - mówił Witold Waszczykowski. 

Jak podkreślił polityk PiS, spór z KE musimy wygrać, dlatego, że po naszej stronie jest prawo europejskie.

- To, co robi Komisja, czy czasami TSUE, to jest wychodzenie poza traktaty unijne i zawłaszczanie nowych pól, gdzie te instytucje próbują zaistnieć i zmienić kształt Unii w sposób pozatraktatowy - wymusić pewną federalizację, dalszą centralizację czy oligarchizację. To nie jest nic nowego - przypomniał.    

Europoseł wskazał, że "nie możemy pęknąć, musimy na wszystkich frontach trzymać się prawa europejskiego, które nie pozwala instytucjom unijnym ingerować w wymiar sprawiedliwości państw członkowskich".   

Posłuchaj
25:01 PR24_mp3 2021_09_09-14-33-56.mp3 Witold Waszczykowski o działaniach KE wobec Polski ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Nasza konstytucja reguluje jak mamy żyć i to my ją interpretujemy i nasz Trybunał, a nie pan Timmermans czy pani Jurova - podsumował gość audycji. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia / Gość PR24"

Prowadził: Antoni Trzmiel 

Gość: Witold Waszczykowski (europoseł PiS)

Data emisji: 09.09.2021

Godz. emisji: 14.33

kmp

Czytaj także

Marek Wróbel o reformie sądownictwa: musimy zdecydować o tym w Polsce, a nie na polecenie organów zewnętrznych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 10:25
 - Jeśli mamy korygować reformę sądownictwa Zbigniewa Ziobry, a zapewne jest taka potrzeba, to musimy to zrobić po swojemu, zdecydować o tym w Polsce, a nie na polecenie organów zewnętrznych - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel (Fundacja Republikańska). Gośćmi "Debaty poranka" byli również  Wojciech Biedroń ("Sieci") i Michał Płociński ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór Polski z organami UE. Olivier Bault: TSUE od dawna dąży do ewolucji UE w kierunku federalnym

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 17:10
- Od wielu lat TSUE dąży do tego, aby UE ewoluowała w kierunku federalnym. Tutaj sprawa Polski i reformy są okazją do tego, żeby rozszerzyć kompetencje UE - powiedział w Polskim Radiu 24 Olivier Bault, francuski dziennikarz publikujący m.in. w "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń