X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rozmowy z władzami Warszawy są konstruktywne". Karczewski o odbudowie Pałacu Saskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 21:20
- Polskę stać na odważne inwestycje, które będą służyły następnym pokoleniom - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS Stanisław Karczewski, który podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu prowadził panel "Odbudowa Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla - korzyści dla Polski".
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: PR24

15 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie. 


1200 piotr glisnki forum karpacz pap.jpg
"Hołd wobec milionów polskich ofiar II wojny światowej". Piotr Gliński o odbudowie Pałacu Saskiego

Gość Polskiego Radia 24 wyraził nadzieję, że Pałac Saski zostanie odbudowany. -To nie jest przejaw megalomanii. Jesteśmy dużym krajem w środku Europy i powinno nas być stać na odważne i ambitne inwestycje. Mamy też ku temu możliwości. Polskę stać na odważne inwestycje, które będą służyły następnym pokoleniom. Również Przekop Mierzei Wiślanej jest konieczny dla naszego bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego, chodzi przecież o uruchomienie jeszcze jednego ważnego portu. Będziemy w przyszłości dumni z tych inwestycji. Nie my jako PiS, ale nasi następcy, dzieci i wnuki - powiedział Stanisław Karczewski. 

Były marszałek Senatu zapewnił, że wszystko jest obliczone. - Wiemy, że jest to potrzebne i mamy na to zabezpieczone pieniądze. Chcemy to zrobić i zrobimy. Prowadzimy rozmowy z władzami Warszawy ws. odbudowy Pałacu Saskiego, które przebiegają w dobrej atmosferze, są konstruktywne. Ta inwestycja jest też bardzo ważna z punktu widzenia tożsamościowego i historycznego. Z Pałacu Saskiego będą z dumą korzystać następne pokolenia. Pałac zamknie pierzeję północną Placu Piłsudskiego - tłumaczył senator PiS.  

Posłuchaj
10:36 PR24 2021_09_07-20-16-53.mp3 Stanisław Karczewski gościem Adriana Klarenbacha (Temat dnia/Gość PR24)

 

Zbudowany w drugiej połowie XVII wieku Pałac Saski był jednym z symboli przedwojennej Warszawy. Po upadku powstania warszawskiego niemieckie wojska zdecydowały się go wyburzyć tak jak stojący obok Pałac Brühla. Jedyną pozostałością po obiekcie jest fragment kolumnady nad Grobem Nieznanego Żołnierza.

Więcej w nagraniu.

 ***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Stanisław Karczewski (senator PiS)
Data emisji: 7.09.2021
Godzina emisji: 20.16

PR24

Czytaj także

Prezes PKP: Centralny Port Komunikacyjny to skok cywilizacyjny i gospodarczy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 15:03
- Zmieniamy się, modernizujemy. Przestaliśmy być firmą, którą postrzegano jako nierozwiniętą, jako stojącą w kolejce po nowoczesność. Dziś jesteśmy w forpoczcie zmian - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKP Krzysztof Mamiński.
rozwiń zwiń