X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie ma pieniędzy bez kosztów". Prof. Krysiak o pomocy z unijnego funduszu odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 13:00
- Pieniądze z unijnego funduszu odbudowy będą pochodziły ze źródeł generowanych przez poszczególne państwa członkowskie w tym Polskę - powiedział prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista z SGH. 
Zbigniew Krysiak
Zbigniew KrysiakFoto: PR24/TB

Gość PR24 mówił o unijnych pieniądzach na KPO. Według niektórych mediów cytujących unijnego komisarza ds. gospodarczych Paolo Gentiloniego, miał on powiedzieć, że przyczyną przeciągających się negocjacji z Warszawą na temat polskiego KPO jest kwestia dyskusji na temat wyższości prawa unijnego nad krajowym, która właśnie toczy się w Polsce. Zdaniem wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemara Budy, "procedura przyjęcia KPO nie ma związku z innymi procedurami UE".

Adam Glapiński 1200 Forum.jpg
''Nie dopuścimy do utrwalenia wysokiej inflacji''. Adam Glapiński o planach NBP

Zdaniem ekonomisty, w tej sprawie należy rozdzielić dwie sprawy: budżet, który wynika z naszej składki członkowskiej jako mechanizm, który jest ustabilizowany i nie jest to obszar wywierania presji czy prowadzenia wojny psychologicznej oraz drugą, dotyczącą tzw. środków pożyczkowych i bezpłatnych co jest mechanizmem nadzwyczajnych uruchomionym po pandemii koronawirusa.

"Nie ma pieniędzy bez kosztów"

- Nie ma pieniędzy bez kosztów. Ta część bezpłatna właśnie maiłaby pochodzić z różnych form podatków związanych np. ze sferą cyfrową czy ze śladem węglowym. Druga część jest pożyczana z banków na długi termin. Zatem można powiedzieć, że środki z funduszu odbudowy będą pochodziły ze źródeł generowanych przez poszczególne państwa w tym Polskę - powiedział prof. Zbigniew Krysiak.

Służby prasowe Komisji Europejskiej poinformowały, że "Komisja kontynuuje ocenę polskiego krajowego planu odbudowy na podstawie kryteriów określonych w rozporządzeniu w sprawie Instrumentu Odbudowy i Odporności. Nasza współpraca z polskimi władzami trwa. W tym zakresie przyglądamy się wymogom rozporządzenia w sprawie zaleceń dla poszczególnych krajów".

Posłuchaj
13:43 PR24_mp3 2021_09_06-11-44-32.mp3 Prof. Z. Krysiak o funduszach na KPO ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: prof. Zbigniew Krysiak (ekonomista z SGH)

Data emisji: 06.09.2021

Godzina: 11:44 


Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska spełniła wymogi formalne, negocjacje zamknęliśmy 12 lipca". Kuźmiuk o KPO

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 08:00
- Gdybyśmy się uparli, powinniśmy wystąpić przeciwko Komisji Europejskiej do TSUE za opóźnienia, ale nie o to przecież w tym wszystkich chodzi - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany PiS. 
rozwiń zwiń