X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Macierewicz o sytuacji na granicy z Białorusią: celem Łukaszenki jest destabilizacja Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 12:31
- Wszyscy zgadzamy się z tym, że mamy do czynienia z wojną hybrydową i akcją przygotowaną przez służby Rosji  i Białorusi. Celem tego jest destabilizacja Polski i innych krajów. Tej akcji współtowarzyszy działalnie niektórych środowisk politycznych w Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

W czwartek prezydent Andrzej Duda wydał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego. Rozporządzenie zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw i weszło w życie z dniem ogłoszenia. Pas obejmuje 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim).

1200 żaryn pap.jpg
"Za granicą mamy uzbrojonych funkcjonariuszy białoruskich i rosyjskich". Stanisław Żaryn o stanie wyjątkowym

Akcja dezinformacyjna

Antoni Macierewicz podkreślił, że stan wyjątkowy jest koniecznością. - Wszyscy zgadzamy się z tym, że mamy do czynienia z wojną hybrydową i akcją przygotowaną przez służby Rosji  i Białorusi. Celem tego jest destabilizacja Polski i innych krajów. Tej akcji współtowarzyszy działalnie niektórych środowisk politycznych w Polsce. Takie akcji dezinformacyjnej i nienawiści nie było w Polsce od lat 40-tyc i 50-tych - powiedział. 

- Polskie granice są atakowane z obu stron i należy zapewnić tam bezpieczeństwo, co jest rzeczą zasadniczą i konieczną. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa tamtejszej okolicy jak i całego państwa. Jestem wdzięczny za ten stan wyjątkowy, bo był on absolutną koniecznością, bo inaczej Polska mogłaby ulec prowokacji militarnej - dodał.

Czytaj także: 

Polityk podkreśla, że sytuacja jest znacznie poważniejsza niż przedstawiają to niektórzy z opozycyjnych polityków. - Stan wyjątkowy daje szanse uniemożliwienia działania według planu Łukaszenki i Putina. Ci, którzy mówią że chodzi tylko o 30 osób nie są świadomi bądź udają, że granicę próbowało przekroczyć kilka tysięcy osób - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
17:58 PR24_mp3 2021_09_04-13-12-55.mp3 Antoni Macierewicz o stanie wyjątkowym (Temat dnia/Gość PR24)

 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyTadeusz Płużański

GośćAntoni Macierewicz (PiS)

Data emisji: 04.09.2021

Godzina emisji: 13.06

dz

Czytaj także

Artur Dziambor o sytuacji na granicy: działania Łukaszenki są wspomagane przez centrolewicowych posłów opozycji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 10:58
- Sytuacja na granicy jest niebezpieczna. To, co Łukaszenka próbuje zrobić na granicy, wspomagają bardzo nieodpowiedzialne zachowania centrolewicowych, opozycyjnych posłów, którzy nie rozumieją kompletnie swojej roli - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor z Konfederacji. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Marek Suski (PiS), Jan Kanthak (SP) i Katarzyna Piekarska (KO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolog o zbliżającej się debacie nt. stanu wyjątkowego: opozycja będzie akcentowała sytuację migrantów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 12:12
- Wszystkie kwestie są bardzo złożone, ale taka jest logika polityki, że opozycja będzie chciała wykorzystać tę sytuację. Na pewno będzie akcentowała sytuacje migrantów, wolności prasy i przekazów - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Wojtas, politolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja na wschodniej granicy. Stanisław Żaryn: nie możemy pozwolić destabilizować Polski, NATO i UE

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 12:15
- Nie możemy pozwolić destabilizować Polski, NATO i Unii Europejskiej - powiedział w sobotę rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. - Właśnie taki jest cel Rosji i Białorusi - ocenił, komentując sytuację na wschodniej granicy.
rozwiń zwiń