X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Historia nie musi być nudna. Akcja "BohaterON w Twojej szkole"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 11:28
Przedszkola i szkoły mogą już zgłaszać się do programu "BohaterON w Twojej szkole". Akcję edukacyjną poświęconą Powstaniu Warszawskiemu przygotowali organizatorzy ogólnopolskiej kampanii "BohaterON – włącz historię". - Naszym celem jest edukacja i pokazanie, że historia nie musi być nudna - mówiła w Polskim Radiu 24 organizatorka kampanii Agnieszka Łesiuk-Krajewska. 
Audio
  • Agnieszka Łesiuk-Krajewska o akcji "BohaterON w Twojej szkole" (Temat dnia/Gość PR24)
Występ artystyczny podczas briefingu prasowego akcji edukacyjnej BohaterON w Twojej Szkole
Występ artystyczny podczas briefingu prasowego akcji edukacyjnej "BohaterON w Twojej Szkole" Foto: PAP/Piotr Nowak

Program jest bezpłatny i wszystkie szkoły mogą z niego skorzystać. Został przygotowany dla czterech grup wiekowych, a nauczyciele będą mogli dzięki niemu przeprowadzić lekcje poświęcone Powstaniu Warszawskiemu, a także wziąć udział w seminarium. 


kosma press słuchowisko 1200.jpg
"Mały roznosiciel nadziei" – w Polskim Radiu powstaje słuchowisko o najmłodszych bohaterach Powstania Warszawskiego [ZOBACZ WIDEO]

Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano w Teatrze Polskiego Radia słuchowisko "Mały roznosiciel nadziei". To historia chłopca, który w czasie Powstania roznosił powstańczą pocztę. Słuchowisko jest inspirowane losami Haliny Rutkowskiej-Rogozińskiej, pseudonim Mała, walczącej w czasie Powstania na Ochocie. Dla przedszkolaków przewidziano przedstawienie lalkarskie "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". - Niejako prezentuje motyw naszej kampanii. Dziadek-powstaniec otrzymuje list od młodzieży i opowiada swoją historię. Nauczyciel ma za zadanie opowiedzieć maluchom to, czego wysłuchały i przeprowadzić z nimi rozmowę. Przygotowuje też z nimi pacynkę, która ma służyć do rozwiązywania konfliktów - powiedziała Agnieszka Łesiuk-Krajewska. 

Organizatorka kampanii podkreśliła, że nie chodzi przy tym o pokazanie koszmaru wojny. - Opowiadamy o udziale małych dzieci Zawiszaków, najmłodszej grupy harcerzy Szarych Szeregów. Oparte jest to na faktach i dostosowane do wieku, skonsultowane z ekspertami. Język i przekaz  dostosowany jest również w słuchowisku. Natomiast ze starszą młodzieżą poruszamy temat codzienności w Powstaniu Warszawskim - tłumaczyła Łesiuk-Krajewska.


Posłuchaj
07:46 PR24_mp3 2021_09_04-11-06-45.mp3 Agnieszka Łesiuk-Krajewska o akcji "BohaterON w Twojej szkole" (Temat dnia/Gość PR24)

 

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

ProwadzącyKrzysztof Grzybowski

Gość: Agnieszka Łesiuk-Krajewska (organizatorka kampanii BohaterON)

Data emisji: 4.09.2021

Godzina emisji: 11.07

Czytaj także

"7 x Westerplatte". Prof. Berendt o widowisku muzycznym: praca wielu kreatywnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 13:30
- Docieramy do wszystkich, bo nasza opowieść dotyczy także żyjących świadków pamiętających wojnę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Berendt, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Gościem audycji był też dr Marek Szymaniak, kierownik Działu Naukowo-Edukacyjnego w Muzeum oraz Krystian Iwanow, kierownik Działu Wydarzeń Kulturalnych. 
rozwiń zwiń