X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie mogliśmy dłużej czekać". Anna Kwiecień o stanie wyjątkowym przy białoruskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 16:25
- Jeśli tej grupie uda się nielegalnie przekroczyć granicę, to za nimi pójdą kolejni. Za chwilę będziemy mieli 500, 5 tys., a być może 50 tys. migrantów. Aleksander Łukaszenka chce podpisać umowy o ruchu bezwizowym z Pakistanem - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Kwiecień. Rada Ministrów wystąpiła we wtorek do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni w wąskim pasie przy białoruskiej granicy. 
Audio
  • Anna Kwiecień gościem Antoniego Trzmiela (Temat dnia/Gość PR24)
Anna Kwiecień
Anna KwiecieńFoto: PR24/AK

Stan wyjątkowy ma obowiązywać w 183 miejscowościach w woj. podlaskim i 68 miejscowościach w woj. lubelskim, w miejscowościach bezpośrednio przylegających do granicy z Białorusią.

mariusz kamiński free tt twitter mswia 1200.jpg
Wprowadzenie stanu wyjątkowego. Mariusz Kamiński tłumaczy zasady, które będą obowiązywały

Gość Polskiego Radia 24 przypomniała, że każde państwo funkcjonuje w obrębie danego terytorium i ma obowiązek strzec granic. - Nielegalne przekroczenie granicy obarczone jest złamaniem prawa. W Polsce grozi za to do 5 lat więzienia, na Białorusi 7 lat łagru. Rząd RP ma obowiązek strzec granic, by zapewnić bezpieczeństwo narodowi. Tymczasem Aleksander Łukaszenka próbuje destabilizować sytuację w UE - powiedziała Anna Kwiecień.

Przypomniała również, że polityka imigracyjna UE poniosła klęskę. - Społeczeństwa mają ogromne problemy, imigranci nie integrują się i próbują narzucić swoje wartości. Problemy się pogłębiają. Jako państwo, na którym spoczywa obowiązek ochrony wschodniej flanki UE, musimy dołożyć wszelkich starań, by nie piętrzyć problemów, z jakimi zmaga się UE - tłumaczyła Anna Kwiecień. 

Czytaj także:

Jej zdaniem czara goryczy przelała się, gdy doszło do próby rozerwania zasieków. - Pewnie to zdecydowało o podjęciu kroków ws. wprowadzenia stanu wyjątkowego. Nie mogliśmy dłużej czekać. Na razie była to tylko próba. Jeśli tej grupie uda się nielegalnie przekroczyć granicę, to za nimi pójdą kolejni. Za chwilę będziemy mieli 500, 5 tys., a być może 50 tys. migrantów. Aleksander Łukaszenka chce podpisać umowy o ruchu bezwizowym z Pakistanem. To państwo liczy ponad 220 mln ludzi, w 95 proc. są to muzułmanie - dodała poseł PiS. 


Posłuchaj
24:14 PR24 2021_08_31-15-33-27.mp3 Anna Kwiecień gościem Antoniego Trzmiela (Temat dnia/Gość PR24)

 

Polska, Litwa, Łotwa i Estonia zarzucają Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na ich terytorium w ramach tzw. wojny hybrydowej. We wspólnym oświadczeniu premierzy Polski i krajów bałtyckich ocenili, że kryzys na granicach z Białorusią został zaplanowany i systematycznie zorganizowany przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Wezwali też władze białoruskie do zaprzestania działań prowadzących do eskalacji napięć. Również komisarz Unii Europejskiej ds. migracji Ylva Johansson oświadczyła, że sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nie jest kwestią migracji, ale częścią agresji Łukaszenki na Polskę, Litwę i Łotwę w celu destabilizacji UE.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Anna Kwiecień

Data emisji: 31.08.2021

Godzina emisji: 15.06

PR24

Czytaj także

Stan nadzwyczajny w 183 miejscowościach. Sprawdź zasady, obowiązki i obostrzenia

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 15:18
Stan nadzwyczajny może zostać wprowadzony w sytuacji szczególnego zagrożenia konstytucyjnego ustroju państwa, bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego, w przypadku gdy zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające. W Polsce istnieje możliwość wprowadzenie trzech stanów nadzwyczajnych. Są to: stan wojenny, stan wyjątkowy oraz stan klęski żywiołowej.
rozwiń zwiń