X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pomysły likwidacyjne są genotypem PO". Kuźmiuk o apelu Grodzkiego ws. szpitali

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 16:05
- PO nie jest w stanie wyzbyć swojej genetyki.  Tego, że państwa powinno być jak najmniej, że powinno tylko pełnić rolę nocnego stróża. Przez osiem robiono to razem z PSL. Zwijanie Polski było widoczne gołym okiem - mówił powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, odnosząc się do wypowiedzi marszałka dot. zmniejszenia liczby szpitali.
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew KuźmiukFoto: PR24/AK

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w sobotę był gościem Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. Dyskusję z nim prowadził poseł KO Sławomir Nitras. Jedno z pytań dotyczyło uzdrowienia systemu ochrony zdrowia - jaki pomysł ma na to Grodzki. Marszałek odpowiedział, że powinniśmy wziąć przykład z Danii, która - po przeprowadzeniu ankiety społecznej - radykalnie zmniejszyła liczbę szpitali. Grodzki zaznaczał, że 16 lat temu w Danii były 132 szpitale na 5 milionów mieszkańców. Obecnie mają oni 16 szpitali, ale nikt nie stracił pracy. - Personel jest zadowolony, a pacjenci plasują medycynę duńską na trzecim miejscu w świecie - przekonywał. W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców - oceniał Grodzki.

1200_Grodzki_PAP.jpg
Grodzki apeluje o likwidację setek szpitali. Lawina komentarzy

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 przypomniał, że PiS wprowadziło ustawę zakazującą prywatyzacji zasobów ochrony zdrowia i komercjalizacji szpitali. - To była powszechna droga, którą zastosowała koalicja PO-PSL. Jedną z pierwszych ustaw zablokowaliśmy procesy, które przez osiem lat przyniosły wiele zła. Część szpitali powiatowych zniknęła z mapy. Wypowiedź marszałka Grodzkiego jest szalona. Szpitale powiatowe są cechą charakterystyczną naszego systemu ochrony zdrowia, pełnią funkcję pierwszej opieki, często są dobrze wyposażone i położone najbliżej miejsca zamieszkania pacjenta. Ta konstrukcja systemu jest nie do przecenienia - powiedział Zbigniew Kuźmiuk.

Europoseł PiS podkreśli, że wypowiedź Grodzkiego jest dyskwalifikująca. - Nie tylko jako dla znawcy medycyny, ale także jako człowieka. Zostawiam to osądowi wyborców, miejmy nadzieję, że ludzie o takich poglądach będą odrzucani - mówił Kuźmiuk. 


Posłuchaj
22:53 PR24 2021_08_29-15-05-57.mp3 Zbigniew Kuźmiuk gościem Tadeusza Płużańskiego (Temat dnia/Gość PR24)

Jego zdaniem PO nie jest w stanie wyzbyć swojej genetyki. - Tego, że państwa powinno być jak najmniej, że powinno tylko pełnić rolę nocnego stróża. Przez osiem robiono to razem z PSL. Zwijanie Polski było widoczne gołym okiem. Pomysły likwidacyjne są genotypem PO. Wypowiedź marszałka Grodzkiego należy do kategorii "furiackie", z pogranicza abstrakcji. Tymczasem ten człowiek w dalszym ciągu pełni funkcję marszałka Senatu, mieni się też tytułem profesora nauk medycznych - podsumował  Kuźmiuk.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS)

Data emisji: 29.08.2021

Godzina emisji: 15.06

PR24

Czytaj także

Grodzki apeluje o likwidację ponad 800 szpitali. Karczewski: to bardzo groźne dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 12:33
- Widocznie marszałek Senatu Tomasz Grodzki nigdy nie był w szpitalach powiatowych i nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką rolę w polskim systemie służby zdrowia one pełnią - powiedział senator Stanisław Karczewski (PiS) odnosząc się do wypowiedzi marszałka dot. zmniejszenia liczby szpitali.
rozwiń zwiń