X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Otoczka medialna to największy sukces prowokacji Łukaszenki i Putina". Grzywaczewski o kryzysie na granicy

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 11:18
- Cała otoczka medialna i nagłośnienie tej sprawy są absolutnie nieproporcjonalne do tego wydarzenia, do skali problemu. To jest pierwszy i największy sukces tej całej operacji - prowokacji przygotowanej przez reżim Łukaszenki, za którym stoi prezydent Putin - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz i pisarz. 
Grupa uchodźców i straż graniczna w pobliżu miejscowości Usnarz Górny k. Krynek (pow. sokólski).
Grupa uchodźców i straż graniczna w pobliżu miejscowości Usnarz Górny k. Krynek (pow. sokólski). Foto: PAP/Artur Reszko

Polski rząd wzmocnił ochronę granicy z Białorusią. Nad jej bezpieczeństwem czuwają nie tylko funkcjonariusze Straży Granicznej, ale także żołnierze. Po stronie białoruskiej wciąż koczuje grupa migrantów.

Marcin Przydacz MSZ/Twitter 1200
Przydacz o sytuacji na granicy z Białorusią: względy moralno-humanitarne nie mogą zawsze brać góry nad prawem

- Będąc na miejscu, gdzie trwa tak zwany kryzys migracyjny, czyli w miejscowości Usnarz Górny, miałem poczucie, że uczestniczę w jakieś wariacji na temat filmu "Truman Show". Mam wrażenie, że to, co się tam dzieje, to trochę taki migrant show. Bo ilość dziennikarzy, stacji telewizyjnych i kamer chyba przekracza liczbę imigrantów, którzy się tam znajdują - powiedział Tomasz Grzywaczewski.

Posłuchaj
24:34 PR24 2021_08_27-09-33-51.mp3 Tomasz Grzywaczewski o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy (Temat dnia)

Zaznaczył również, że "jednocześnie cała otoczka medialna i nagłośnienie tej sprawy są absolutnie nieproporcjonalne do tego wydarzenia, do problemu". - To jest pierwszy i największy sukces tej całej operacji, prowokacji przygotowanej przez reżim Aleksandra Łukaszenki, za którym stoi prezydent Putin - stwierdził. 

Jego zdaniem "mamy wielki szum medialny, polaryzowanie polityków, polaryzowanie Polaków i gigantyczny bagaż emocjonalny". - I bardzo mocne, absolutnie skandaliczne słowa pana Cimoszewicza, że to jest jak okupacja Krymu. I to wszystko wokół wydarzenia, które tak naprawdę nie zasługuje na taki rozgłos - zaznaczył dziennikarz.

Czytaj także:

- Oczywiście jest tam realny problem. Są ludzie, którzy znajdują się po stronie białoruskiej, jest impas. Ale cały czas nie jest to wydarzenie, którym powinna żyć Polska od kilkunastu dni - podkreślił gość PR24. 

- Aktywiści, którzy tam są, święcie wierzą w to, że są tam po to, aby pomóc. Natomiast oni są manipulowani, wciągani w medialną machinę wytwarzania napięcia i wytwarzania kryzysu - podsumował Tomasz Grzywaczewski.

Więcej w nagraniu.

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Tomasz Grzywaczewski (dziennikarz i pisarz) 

Data emisji: 27.08.2021

Godzina: 9.33

bartos

Czytaj także

"Atak na funkcjonariuszy państwa ze strony jego własnych obywateli to skandal". Szef BBN o sytuacji w Usnarzu Górnym

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 13:15
- Atak na funkcjonariuszy państwa polskiego w momencie, kiedy chronią nas przed agresją z zewnątrz, to rzecz skandaliczna - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń