X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Jabłoński: kiedy pojawiają się pytania o rozwiązanie kryzysu migracyjnego, Tusk nie ma odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 11:06
- Myślę, że konferencje prasowe zaczęły być zbyt trudne dla Donalda Tuska. Bo poza pytaniami tak zwanych mediów zaprzyjaźnionych, są też pytania dotyczące tego, jakie on ma realne pomysły na rozwiązanie kryzysu. Wtedy lider PO już nie jest tak sprawny w odpowiedziach - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Donald Tusk
Donald TuskFoto: Bart Lenoir / Shutterstock

- Oczekuję od rządu i prezydenta działań na rzecz budowy konsensusu wokół kryzysu migracyjnego - oświadczył w środę przewodniczący Platformy Obywatelskiej, były premier Donald Tusk. Według niego "w sprawie kryzysu potrzebna jest narodowa zgoda".

Piotr Wawrzyk 1200.JPG
Wawrzyk: Tusk zawsze ma takie stanowisko w kwestii migrantów, jakie ma w danym momencie Bruksela

- Bardzo przeżywamy ten kryzys humanitarny, tę dramatyczną sytuację trzydziestu osób koczujących na naszej granicy, w tym kobiet i dzieci. Bezradność, także bezradność polskiego rządu, a mamy też świadomość, że to może być początek kryzysu - powiedział lider Platformy.

Zdaniem gościa PR24 "przesłanie Donalda Tuska jest takie, że wszyscy są ofiarami PiS-u: uchodźcy, wojsko i obywatele".

Posłuchaj
17:48 PR24_mp3 2021_08_26-09-41-54.mp3 prof. Arkadiusz Jabłoński o postawie Donalda Tuska i kryzysie migracyjnym (Temat dnia)

- W ten sposób Tusk próbuje, z jednej strony, jakoś pozytywnie odnosić się do bardzo często nieprzemyślanych działań swoich partyjnych kolegów czy innych ludzi z opozycji. Z drugiej strony próbuje wskazywać na potrzebę dialogu, który chce prowadzić w imieniu całej opozycji. Ale z tego co słyszałem, Lewica nie za bardzo chce, aby w tych kwestiach pan Tusk próbował być głosem całej opozycji - podkreślił prof. Arkadiusz Jabłoński. 

Według niego "ważne jest też to, że Donald Tusk ma deficyt instytucjonalnej pozycji w Polsce". - Może mówić jako przewodniczący partii, ale to nie daje mu tych możliwości, które - w razie zaproszenia go przez polskie władze do dialogu - dawałyby mu pozycję osoby, która ma na coś wpływ - zaznaczył profesor. 

- Myślę, że konferencje prasowe zaczęły być dla niego chyba zbyt trudne. Bo poza pytaniami tak zwanych mediów zaprzyjaźnionych, są też pytania dotyczące tego, jakie on ma realne pomysły na rozwiązanie kryzysu. Wtedy pan Donald Tusk już nie jest tak sprawny w odpowiedziach - dodał Arkadiusz Jabłoński. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL) 

Data emisji: 26.08.2021

Godzina: 9.41

bartos

Czytaj także

Miłosz Lodowski: nie da się zatrzymać aktywności obywateli, którzy nie rozumieją, czym jest prawo

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 10:00
- Pewnego rodzaju oczekiwana i postulowana przez nas wszystkich wartość w życiu publicznym po prostu gdzieś odchodzi w siną dal - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. Gośćmi audycji byli także Agaton Koziński "Wszystko co Najważniejsze" i Tomasz Sakiewicz "Gazeta Polska".
rozwiń zwiń