X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rosja stara się uruchomić Nord Stream 3". Szeremietiew o sytuacji przy granicy Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 15:38
- Rosja próbuje złapać Europę Środkową na smycz przy pomocy gazu, który będzie tłoczyć jednym strumieniem północnym. Stara się też uruchomić strumień kolejny - nazwałbym go Nord Stream 3 - wysyłając coraz większe ilości nachodźców przez granice polskie - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, były szef MON.
Prof. Romuald Szeremietiew
Prof. Romuald SzeremietiewFoto: TB/PR24

Podlaska policja wspiera Straż Graniczną w Usnarzu Górym. Przy polsko-białoruskiej granicy koczują obecnie 24 osoby - dwudziestu mężczyzn i cztery kobiety. Znajdują się oni na terenie kontrolowanym przez stronę białoruską. Polskie władze oceniają, że obecność migrantów to wynik świadomego działania władz białoruskich, mającego na celu destabilizację w krajach Unii Europejskiej.

twitter kazimierz smoliński 663.jpg
Smoliński o sytuacji na granicy z Białorusią: opozycja wpisuje się w narracje Putina i Łukaszenki

- Mamy obronić naszą granicę, nie można dopuścić do jej rozszczelnienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremiertiew, były szef MON. Podkreślił, że nie wolno wpuszczać "żadnych nachodźców". - Możemy oferować, jak zrobił polski rząd, że wyślemy pomoc humanitarną, możemy sugerować, by Unia Europejska sfinansowała Łukaszence jakieś obozy dla tych osób, które on tam zbiera. Jeśli chce mieć takich ludzi u siebie, to nie możemy wkraczać w jego suwerenność - zaznaczył. 

Czytaj także: 

- Jesteśmy w stanie pomagać humanitarnie tam, gdzie oni się znajdują, natomiast nie możemy pozwolić na to, by nam zdezorganizowano państwo (...) to chyba oczywiste i jasne - podkreślił.  - Czy ludzie, którzy działają tak, by rozszczelnić granicę i zacząć wpuszczać owych nachodźców, to są ludzie, którzy są na usługach Rosji, czy jeszcze tego nie wiedzą, albo udają, że nie wiedzą? - pytał.

Projekt "Nord Stream 3"

W ocenie gościa Polskiego Radia 24, to, co się dzieje, jest "oczywiste". - Rosja próbuje złapać Europę Środkową na smycz przy pomocy gazu, który będzie tłoczyć jednym strumieniem północnym. Stara się też uruchomić strumień kolejny - nazwałbym go Nord Stream 3 - wysyłając coraz większe ilości nachodźców przez granice polskie, tak, by doprowadzić do destrukcji i rozkładu wewnętrznego państwa polskiego. To jest oczywiste, jasne, proste i nie ma tu niczego, co jest ukryte - wskazał Romuald Szeremietiew. 

Posłuchaj
25:05 Szeremietiew - PR24_mp3 2021_08_23-14-33-13.mp3 Romuald Szeremietiew o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej ("Temat dnia/ Gość PR24")

Więcej - w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

Gość: Romuald Szeremietiew (były szef MON)

Data emisji: 23.08.2021

Godzina emisji: 14.33


Polskie Radio 24, IAR/ mbl

Czytaj także

Dyrektor OSW: podobno reżim białoruski od każdego migranta dostarczonego na granicę UE bierze ok. 10 tys. dolarów

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 22:00
"Reżim białoruski od każdego migranta dostarczonego na granicę UE bierze podobno ok. 10 tys. dolarów. Codziennie do Mińska przylatują samoloty z Bagdadu i Basry, a bardziej nieregularnie też z Irbilu" - napisał na Twitterze dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Adam Eberhardt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyjęcie tych osób mogłoby wywołać lawinę imigrantów". Politolog o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 21:37
- Widzimy, że obie strony, nie chcą z jednej strony wziąć odpowiedzialności, a z drugiej przyjęcie tych osób, obojętnie czy przez Polskę, czy Białoruś mogłoby wywołać lawinę imigrantów - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog Collegium Humanum. 
rozwiń zwiń