X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Merkel na Kremlu. Tesławski: będzie mówić, jak może dalej układać się wspólna polityka

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 14:23
- Sprawa praw człowieka czy Aleksieja Nawalnego na pewno pojawi się w agendzie rozmów Merkel z Putinem, i trzeba pamiętać, że Niemcy są drugim co do wielkości partnerem gospodarczym Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 red. Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.pl.
Władimir Putin i Angela Merkel
Władimir Putin i Angela MerkelFoto: photocosmos1 / Shutterstock.com

Kanclerz Niemiec Angela Merkel udaje się do Rosji na rozmowy z prezydentem Władimirem Putinem. Spotka się z nim w Moskwie prawdopodobnie po raz ostatni jako kanclerz. Zdaniem gościa PR24 pytanie brzmi: jak po tym pożegnaniu będą wyglądały dalsze relacje niemiecko-rosyjskie?

Rozmowy z prezydentem Władimirem Putinem będą dotyczyć stosunków dwustronnych, walki z pandemią, a także bieżących kwestii międzynarodowych, takich jak sytuacja w Afganistanie i realizacja porozumień mińskich na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

forum_putin_merkel 1200.jpg
Budowa Nord Stream 2 zostanie zakończona w rocznicę paktu Ribbentrop-Mołotow? "Tragiczny sygnał dla Europy"

"Nie leci do Moskwy, by zaciągać zobowiązania"

- Kanclerz Angela Merkel nie leci do Moskwy, żeby zaciągać jakieś zobowiązania, raczej leci tam, by mówić, jak może wyglądać dalsza wspólna polityka, które projekty są kluczowe i trzeba je kontynuować, a w jakich kwestiach Kreml nie może liczyć na to, że polityka Berlina się zmieni - powiedział red. Bartosz Tesławski.

Kolejnym punktem programu wizyty Angeli Merkel w Moskwie będzie ceremonia złożenia wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Ogrodzie Aleksandra na Kremlu - upamiętnienie 80. rocznicy inwazji Niemiec na Związek Radziecki 22 czerwca 1941 roku.

W niedzielę, 22 sierpnia, kanclerz Angela Merkel odwiedzi Ukrainę, gdzie prezydent Wołodymyr Zełenski odznaczy ją Orderem Wolności, najwyższym odznaczeniem Ukrainy. Podczas wspólnych rozmów poruszone zostaną kwestie polityki bilateralnej i gospodarczej, procesu reform na Ukrainie oraz realizacji porozumień mińskich.


Posłuchaj
23:19 PR24_mp3 2021_08_20-13-32-48.mp3 Red. B. Tesławski o wizycie A. Merkel na Kremlu ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: red. Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.pl

Data emisji: 20.08.2021

Godzina: 13:32

Czytaj także

"Niemcy mają w zwyczaju dostrzegać tylko dwie kategorie ofiar II WŚ". Gmyz o wypowiedzi Steinmeiera

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 11:17
- Niemcy mają w zwyczaju dostrzegać tylko dwie kategorie ofiar drugiej wojny światowej. To są bezpaństwowi Żydzi i ofiary zabite po ataku na Związek Sowiecki w czerwcu 1941 roku. Niemiecka opinia publiczna w dużej mierze unika tego, co działo się w innych państwach - skomentował wypowiedź prezydenta Niemiec Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemcy w końcu doczekają się rachunku". Mularczyk o stratach poniesionych w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 17:13
- Niemcy oprócz dobrych gestów, słów przeprosin, nie byli skłonni, ani skwapliwi do tego, aby cokolwiek współfinansować Polakom, z tytułu zniszczeń. Prędzej, czy później Niemcy doczekają się rachunku - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń