X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Pietrzak o Pałacu Saskim: trzeba odbudowywać filary przeszłości dla przyszłych pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 14:05
- To bardzo mądre i słuszne poczynania władz. Jest również bardzo rozwinięta budowa muzeów w Polsce. Bardzo istotne jest odbudowywanie filarów przeszłości dla obecnego i przyszłych pokoleń, aby wiedzieli że są fundamenty - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk i komentator.
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

Prezydent Andrzej Duda podpisał w niedzielę ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

NAC pałac saski 1200.jpg
Co w odbudowanym Pałacu Saskim? Krzysztof Jabłonka proponuje informacje o szczególnych bitwach

Filary przeszłości

Jan Pietrzak powiedział, że działania związane z odbudową zniszczonych dawno miejsc, są słuszną koncepcją. - Trzeba odbudowywać to, co się da. Pałac stanowi wielką wartość historyczną dla naszego narodu. Wypełniał wiele funkcji w naszej historii. To bardzo mądre i słuszne poczynania władz. Jest również bardzo rozwinięta budowa muzeów w Polsce. Bardzo istotne jest odbudowywanie filarów przeszłości dla obecnego i przyszłych pokoleń, aby wiedzieli że są fundamenty - powiedział.

Czytaj także: 

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że powinniśmy korzystać z możliwości parlamentarnego rozwiązywania sporów, które zapewnili nam przodkowie. - Wielka ofiara poprzednich pokoleń polega na tym, że my nie musimy już z bronią w ręku załatwiać polskich spraw. Możemy parlamentarnie i rozumnie decydować o losach ojczyzny. Trzeba korzystać z tego momentu - podkreślił.

- Z przykrością patrzę na tą napaść na Pawła Kukiza, który po tym sukcesie przed laty, powoli stopniał. W gruncie rzeczy trzyma się kilku swoich bardzo prostych projektów i wreszcie dochodzi do tego, że zostaną one zrealizowane. Rzucanie się na niego jest absurdem - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
25:01 PR24 2021_08_19-13-34-29.mp3 Jan Pietrzak o odbudowie Pałacu Saskiego ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Jan Pietrzak
Data emisji: 19.08.2021
Godzina emisji: 13:33

dz

Czytaj także

Prezydent: bezczelnością jest twierdzenie, że Polska jest cokolwiek winna w związku z II wojną światową

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 14:23
- Bezczelnością jest twierdzenie, że my, Polacy i Polska jest komukolwiek cokolwiek winna w związku z II wojną światową. Nie my ją rozpętaliśmy, nie my uczyniliśmy szkody. Byliśmy jej ofiarą - powiedział prezydent Andrzej Duda po podpisaniu ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Kolarski o Pałacu Saskim: odbudowa ma wymiar symboliczny i praktyczny

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 09:29
– Cel odbudowy ma wymiar symboliczny, ale i praktyczny. Ta wielka przestrzeń będzie zagospodarowana z myślą o tym, że jest to ważna przestrzeń publiczna – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasprzyk: niepodległa Polska nigdy nie zrzekła się odszkodowań i reparacji wojennych od Niemców

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 08:57
- Od kilku lat temat reparacji wojennych, wyliczenia strat wojennych jest stawiany i mam nadzieję, że kiedyś znajdzie swój pozytywny finał - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Odnosił się także do kwestii odbudowy zniszczonego przez Niemców Pałacu Saskiego.
rozwiń zwiń