X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ks. dr hab. Dariusz Oko o swoim procesie w Niemczech: bronimy nie tylko siebie, ale całej Europy

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 16:05
- Tu nie chodzi tylko o nas, tylko całą Unię Europejską. Widać wyraźnie, że następuje coraz większe niszczenie wolności słowa, wolności religijnej, człowieka, chrześcijanina. Ten wyrok zaprzecza podstawowym wartościom, także europejskim - mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr hab. Dariusz Oko, teolog, skazany przez sąd w Niemczech.
Ks. prof. Dariusz Oko
Ks. prof. Dariusz OkoFoto: Daniel Dmitriew/FORUM

Ksiądz dr hab. Dariusz Oko został przez sąd w Kolonii skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę za "podżeganie do nienawiści". Chodzi o artykuł naukowy w czasopiśmie "Thelogisches", który omawia działania wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, w tym praktyki homoseksualne.

Robert Tekieli Forum 1200.jpg
"Lawendowa mafia w Kościele nie jest wymysłem". Robert Tekieli o wyroku wobec ks. Dariusza Oko

Grupa ta - według kapłana - działa na szkodę nieletnich i wykorzystuje zależnych od niej kleryków. Nałożona na księdza kara wynosi 4800 euro lub 120 dni więzienia.

"Chodzi o to, żeby ludzi zastraszyć"

Jak podkreślał ks. dr hab. Dariusz Oko, można mówić o zjawisku ograniczania wolności słowa w UE. - Chodzi o to, żeby ludzi zastraszyć. Mieliśmy socjalizm bolszewicki, nacjonalistyczny, teraz mamy socjalizm genderowy. Mają one ze sobą wiele podobieństw, są teoriami ateistycznymi, mają służyć do całkowitego zniewolenia ludzi, wyeliminowania z przestrzeni publicznej tych, którzy tej ideologii się nie poddają. Bronimy nie tylko siebie, ale całej Europy - zaznaczył.

- To był wyrok przedwstępny. Złożyliśmy apelację i idziemy do pierwszej instancji. Nie byłbym w stanie prowadzić tego procesu, gdyby nie Ordo Iuris. (…) To koszty dużo większe niż sama grzywna. Mamy znakomitych prawników, będziemy się bronić, nie możemy poddać się takiemu wyrokowi, który oparty  jest na przesłankach ideologicznych. Jestem skazany za dwa słowa, za to, że nazwałem grupę przestępców homoseksualnych "pasożytami" i "rakiem", a piszę o takich ludziach jak Theodore McCarrick z USA, który już jako ksiądz gwałcił chłopców, co nie przeszkodziło mu w zostaniu biskupem, a potem kardynałem - wyjaśniał ks. dr hab. Dariusz Oko.       

Czytaj także:

Podstawą prawną skazania jest art. 130 niemieckiego kodeksu karnego, który mówi o "podżeganiu do nienawiści". Ordo Iuris wskazuje, że fragmenty artykułu wycięto z kontekstu. Instytut uruchomił też petycję "BronmyKsiedzaOko.pl".

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: ks. dr hab. Dariusz Oko

Data emisji: 07.08.2021

Godz. emisji: 15.06

PR24/ka

Czytaj także

Polski duchowny skazany przez sąd w Niemczech. Ks. prof. Dariusz Oko miał "podżegać do nienawiści"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 19:21
Ksiądz prof. Dariusz Oko został przez sąd w Kolonii skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę za "podżeganie do nienawiści". Chodzi o artykuł naukowy w czasopiśmie "Thelogisches", który omawia działania wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, połączonej z praktykami homoseksualnymi, która działa na szkodę nieletnich i wykorzystuje zależnych od niej kleryków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy atakowani przez ideologów gender". Ks. Oko o wyroku niemieckiego sądu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 13:05
- Atakują nas ideolodzy gender, którzy ubóstwiają homoseksualność. Im, jak widać, nie chodzi o obronę dzieci przed drapieżnikami seksualnymi, tylko przede wszystkim o kompromitację Kościoła. Dla nich homoseksualizm jest niejako świętością - mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr hab. Dariusz Oko. 
rozwiń zwiń