X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Te mniejsze ugrupowania ryzykują". Prof. Reginia-Zacharski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 18:54
- W Zjednoczonej Prawicy nikomu nie powinno zależeć - i myślę, że nie zależy - żeby koalicja nie przetrwała - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Twitter/Porozumienie

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do kwestii sytuacji w Zjednoczonej Prawicy w kontekście ustawy medialnej, którą proponuje Prawo i Sprawiedliwość, poprzeć ma Solidarna Polska, a sprzeciwia się jej Porozumienie. Propozycja zakłada zablokowanie możliwości posiadania przez kapitał spoza Unii Europejskiej więcej niż 49 proc. udziałów w stacjach radiowych i telewizyjnych.

ZOBACZ TAKŻE
muller 1200 pap (1).jpg
Müller: jestem przekonany, że posłowie Zjednoczonej Prawicy poprą ustawę medialną

Prof. Jacek Reginia-Zacharski stwierdził, że "jednym z istotniejszych pytań jest: o co gra Jarosław Gowin, o co gra Porozumienie?". - Gdybyśmy mieli jako miernik przyjąć wyniki badań sondażowych poparcia ugrupowań politycznych, to gra na rozpoznawalność, gra na siebie Porozumienia nie przynosi spektakularnych zysków - ocenił.

Posłuchaj
21:28 Reginia-Zacharsk.mp3 Prof. Jacek Reginia-Zacharski o sytuacji w koalicji (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

Wskazał, że jeśli "przyłożyć do tego miarkę racjonalności", to w obozie rządzącym nikomu nie powinno zależeć, by się rozpadł. - Te mniejsze ugrupowania, nawet w mniejszym stopniu Solidarna Polska, natomiast w zdecydowanie większym Porozumienie, ryzykują - powiedział politolog.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że koalicjanci weszli do Sejmu z list PiS. - Kolejne badania opinii publicznej pokazują, że uzyski tych mniejszych ugrupowań się nie pojawiają. Ich notowania są stabilne - mówił.

Jednocześnie nie wykluczył pojawienia się czy "bardzo istotnego w polityce czynnika", którym są "nieracjonalne", wybory polityków.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Mateusz Drozda
Gość: Prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, Uniwersytet Łódzki)
Data emisji: 1.08.2021
Godzina emisji: 18.06

PR24/ms/IAR

Czytaj także

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Michał Karnowski: los AWS jest mieczem, który wisi nad politykami koalicji

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 19:02
- Myślę, że los AWS jest mieczem, który wisi nad głowami polityków Zjednoczonej Prawicy i być może niektórych otrzeźwi. Nikt nie jest skazany na wielkość i każdy może upaść, jeżeli popełnia się grzechy pychy i jak konieczna w polityce jest pokora - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski z tygodnika "Sieci". Gościem "Debaty dnia" był także Tomasz Walczak z Super Expressu.
rozwiń zwiń