X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Michał Kleiber: powrót Donalda Tuska nie rozwiązał problemu opozycji

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 19:03
- Wygląda na to, że Donald Tusk aspiruje do bycia liderem całej opozycji, że ma pewne poparcie polityczne i społeczne, ale ono nie jest takie, by przesądzało, jak się sprawy potoczą - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze". - Połowa pytanych nie jest w stanie wskazać lidera opozycji - dodał, przywołując sondaż.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

W najnowszym badaniu SW Research dla "Rzeczpospolitej", 31,1 proc. Polaków wskazuje Donalda Tuska. Były szef Rady Europejskiej zdystansował Szymona Hołownię i Rafała Trzaskowskiego, którzy ponownie uzyskali identyczny, ale niemal o połowę niższy wynik - po 10,4 procent. - Ten problem, który opozycja ma, czyli - w największym skrócie - brak szeroko akceptowanego lidera, przez powrót Donalda Tuska nie został rozwiązany - skomentował w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze".

sejm free tt 663.jpg
Zjednoczona Prawica zyskuje, Koalicja Obywatelska traci. Najnowszy sondaż poparcia

- Rzeczywiście, jest tak, że ze względu na popularność, na funkcje międzynarodowe, zyskuje najwięcej może głosów, ale przypuszczam, że to głosy szerokich warstw społecznych, ale niekoniecznie dotyczy to samej Koalicji Obywatelskiej. Tam jest bardzo wielu przeciwników przekazania pełnej władzy nad PO w ręce pana Donalda Tuska. Mówiąc krótko: sprawa jest ciągle otwarta, my nie wiemy, jak to się potoczy - wskazał gość "Tematu dnia". 

"Nie przesądzi, jak się sprawy potoczą"

- Wygląda na to, że Donald Tusk aspiruje do bycia liderem całej opozycji, że ma pewne poparcie polityczne, ale także społeczne, ale ono nie jest takie, by przesądzało jak się sprawy potoczą - wskazał rozmówca Polskiego Radia 24.

Czytaj także: 

Gość "Tematu dnia" przywołał sondaż, z którego wynikało - jak mówił, że "połowa pytanych nie jest w stanie wskazać lidera opozycji". - To jest w moim przekonaniu główny element po stronie opozycji. Tam się ścierają najróżniejsze emocje, zobaczymy, jak się to dalej potoczy. To dotyczy zarówno sytuacji wewnątrz KO, ale też sytuacji związanej z PSL, Lewicą i innymi ugrupowaniami - dodał prof. Michał Kleiber.

Posłuchaj
22:01 KleiberMichałPR24_mp3 2021_07_31-18-06-08.mp3 Prof. Michał Kleiber: powrót Donalda Tuska nie rozwiązał problemu braku szeroko akceptowanego lidera w opozycji ("Temat dnia"/ PR24)

W rozmowie więcej o sytuacji politycznej Polski. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyKrzysztof Grzybowski

Gośćprof. Michał Kleiber (redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze")

Data emisji: 31.07.2021

Godzina emisji: 18.06


mbl

Czytaj także

Kolejne transfery do PiS? Rzecznik PiS: jesteśmy otwarci na nowe przejścia

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 17:32
Prawo i Sprawiedliwość odzyskało większość w Sejmie. W wyniku ostatnich powrotów posłów klub PiS zwiększył liczebność do 232 osób. Z wypowiedzi polityków PiS wynika, że wkrótce może rozszerzyć się o kolejnych posłów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Wojtas: opozycja będzie instrumentalnie wykorzystywać materiał dostarczany przez szefa NIK

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 11:11
- Opozycja nie będzie się cieszyć z tego, że pozycja Mariana Banasia rośnie, ale będzie popierać jego działania i wykorzystywać to, co on dostarcza do politycznej walki  - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, dr Jarosław Wojtas z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
rozwiń zwiń