X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Obrona konstytucji stała się obroną suwerenności". Potocki o demonstracji pod TK

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 15:44
- Mamy taką sytuację, że obrona konstytucji stała się obroną polskiej suwerenności. Stąd mamy demonstracje przed TK. Pojawia się pytanie, na jakiej podstawie TSUE wydaje wyroki ograniczające naszą suwerenność - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki. Gośćmi "Debaty publicystycznej" byli także Adrian Stankowski i Wojciech Reszczyński.
Demonstracja pod TK
Demonstracja pod TKFoto: PAP/Piotr Nowak

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego odbyła się demonstracja pod hasłem "Po stronie Polski". Jej organizatorzy deklarują, że chcieli w ten sposób wyrazić poparcie dla Konstytucji jako najwyższego aktu prawnego w Polsce i sprzeciw wobec decyzjom TSUE.

Twitter sebastian kaleta free 1200.jpg
"Reformy sądownictwa będziemy dokonywać zgodnie z naszą konstytucją". Kaleta o wniosku MS do polskiego rządu

"Polska w potrzebie"

Zdaniem Adriana Stankowskiego do demonstracji doszło z powodu zagrożenia jakie spadło na Polskę. - Ludzie przyjechali pod TK zawiedzeni tym, że Polska jest w potrzebie. Nie chodzi nawet o Izbę SN tylko o to, czy my nad Wisłą możemy stanowić sami o sobie. Chodzi też o sprawiedliwość - powiedział.

Czytaj również:

Wojciech Reszczyński zaznaczył, że właśnie dzisiaj mogli wykazać się Ci, którym naprawdę zależy na przestrzeganiu konstytucji. - Paradoksem jest to, że bronimy konstytucji, którą w 1997 roku przyjęła lewica. Mamy obecnie podział prawdziwych obrońców konstytucji i grupę, która nagle zniknęła z przestrzeni publicznej. To są Ci, którzy w ostatnich latach manifestowali w obronie konstytucji - powiedział.

- Dzisiaj była najlepsza okazja, aby zamanifestować trwanie przy konstytucji, która w swoich artykułach wyraźnie wskazuje, że suwerenem jest naród - dodał.

Andrzej Potocki określił obronę najwyższego aktu prawnego, obroną wolności Polski. - Mamy taką sytuację, że obrona konstytucji stała się obroną polskiej suwerenności. Stąd mamy demonstracje przed TK. Pojawia się pytanie na jakiej podstawie TSUE wydaje wyroki ograniczające naszą suwerenność - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
45:43 PR24_mp3 2021_07_31-14-06-48.mp3 Andrzej Rafał Potocki, Wojciech Reszczyński i Adrian Stankowski m.in o proteście pod TK ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Tadeusz Płużański

Goście: Andrzej Rafał Potocki (tygodnik "Sieci"), Wojciech Reszczyński (publicysta), Adrian Stankowski ("Gazeta Polska")

Data emisji: 31.07.2021

Godz. emisji: 14:06

dz

Czytaj także

Apel sędziów o wykonanie orzeczeń TSUE. Siewiereniuk-Maciorowska: chcą pozostać bezkarni

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 11:27
- Sędziowie chcą pozostawać osobami bezkarnymi. Do tej pory to wszystko działało i nikt się do tego nie mieszał. Teraz wychodzi na to, że sędziowie też mogą odpowiadać przed sądem i to się nie podoba - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska. Gościem audycji był także Marian Kowalski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro złożył wniosek do TK w sprawie ingerencji Trybunału w Strasburgu w wybór sędziów w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 17:14
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie legalności możliwości oceniania przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu prawidłowości składu Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Krulikowski o postawie prezes SN: jako jedna z niewielu zaczyna brać odpowiedzialność za państwo

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 19:09
- Małgorzata Manowska jako jedna z niewielu osób w tym sporze zaczyna brać odpowiedzialność za państwo. Wyszła z założenia, że to co dzieje się teraz wokół Izby Dyscyplinarnej jest dla Polski dysfunkcyjne - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski, publicysta. Gościem "Debaty dnia" był także Robert Knap.
rozwiń zwiń