X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Michał Sutkowski o sytuacji pandemicznej: prawdopodobne, że wzorem innych państw zastosujemy regulacje

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 21:03
- Jest bardzo prawdopodobne, że wzorem innych państw, będziemy stosowali swoje regulacje. Zależy to przede wszystkim od sytuacji i tego w jakim miejscu będziemy za miesiąc czy półtora. Wzrosty wartości, które będą na poziomach 15-20 proc. spowodują, że wrócimy do różnych koncepcji - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, lekarz.
Dr Michał Sutkowski
Dr Michał SutkowskiFoto: PR24/PJ

- Spodziewamy się, że w połowie sierpnia nastąpi pewne przyspieszenie zakażeń. Najbardziej czarny scenariusz mówi, że będziemy mieli 15 tys. zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października. Te optymistyczne mówią o tysiącu, czyli o braku wyraźnej fali. To, który scenariusz się ziści, będzie zależało od tego, ile osób zostanie zaszczepionych - mówi "Faktowi" szef MZ Adam Niedzielski. 

Waldemar Kraska 1200 Forum.jpg
Waldemar Kraska o obowiązku szczepień dla służby zdrowia: propozycja uzyskała jednogłośne poparcie

Optymistyczny wariant

Dr Michał Sutkowski podkreślił, że powody do optymizmu daje tylko wysoki poziom zaszczepienia w społeczeństwie. - Przy optymistycznym wariancie i tak będziemy mieli więcej problemów i zgonów niż w krajach, gdzie wyszczepianie osób najbardziej wrażliwych jest blisko 100 proc. W takich krajach jak chociażby Irlandia, gdzie ogólne wyszczepienie wynosi 70 proc. można patrzeć z optymizmem na kolejne fale - powiedział.

Czytaj także:

Zdaniem medyka, Polska dojdzie do momentu, gdzie konieczne będzie wprowadzenie kolejnych rozwiązań promujących szczepienia. - Jest bardzo prawdopodobne, że wzorem innych państw, będziemy stosowali swoje regulacje. Zależy to przede wszystkim od sytuacji i tego w jakim miejscu będziemy za miesiąc czy półtora. Wzrosty wartości, które będą na poziomach 15-20 proc. spowodują, że wrócimy do różnych koncepcji - powiedział.

- Jestem zwolennikiem pewnych propozycji szczepień w niektórych grupach jako obowiązkowych plus rozwiązania według modelu francuskiego. Mamy mało szczepień i musimy bardzo przyspieszyć to tempo, bo to jest dramatycznie mało - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
24:56 PR24_mp3 2021_07_30-20-33-03.mp3 Dr Michał Sutkowski o sytuacji pandemicznej ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: Dr Michał Sutkowski (lekarz)

Data emisji: 30.07.2021

Godzina: 20:33

dz

Czytaj także

"Jesteśmy gotowi wypełniać wytyczne sanitarne". Rzecznik MŚP o działalności przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 15:25
- Zamykanie gospodarki jest niezwykle kosztowne - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw. - W razie wzrostu zakażeń na jesieni apelujemy, by rząd nie blokował gospodarki i by poszedł wzorem szwedzkim - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka jest skuteczność szczepionki Pfizera u dzieci? Dr Grzesiowski podał konkretne liczby

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 16:00
- W badaniu szczepionki Pfizera u osób w wieku 12-15 lat i co najmniej 16 lat po 6 miesiącach od szczepienia skuteczność przeciw ciężkiemu COVID-19 sięgnęła 97 proc. - stwierdził dr n. med. Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stacje dezynfekujące, nowe wytyczne i pakiety edukacyjne. Sprawdź, co się zmieni w szkołach od 1 września

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 16:13
Ministerstwo edukacji nauki przygotowuje się na powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 1 września. Resort przedstawił harmonogram działań gwarantujących bezpieczne funkcjonowanie szkół.
rozwiń zwiń