X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trudno, żebyśmy głosowali przeciw swojemu programowi". Iwaniak o poparciu Lewicy dla Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 15:25
- Jeśli chodzi o Polski Ład i np. kwotę wolną od podatku, to mamy to w programie. Trudno, żebyśmy głosowali przeciwko naszemu programowi. Musimy poczekać na konkretne rozwiązania, gdzie pojawią się konkretne zapisy - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Iwaniak, poseł Lewicy.
Arkadiusz Iwaniak
Arkadiusz IwaniakFoto: PR24

Ministerstwo Finansów w poniedziałek wieczorem udostępniło projekt przepisów podatkowych Polskiego Ładu. Główne elementy podatkowej części Polskiego Ładu to rekordowa podwyżka kwoty wolnej od podatku, wzrost do 120 tys. zł progu podatkowego, podatkowe fair play i podatkowy restart gospodarki.

sejm free sejm głosowanie free tt 1200   .jpg
Polski Ład coraz bliżej. Rzecznik rządu: jestem przekonany, że dojdziemy do wspólnych uzgodnień

Samorządy

Arkadiusz Iwaniak zwraca uwagę na sytuację samorządów, które są beneficjentem wpływów podatkowych. - Musimy pamiętać o samorządach, ponieważ one utrzymują się z podatków. Zgadzam się z postulatami podniesienia kwoty wolnej od podatków, ale prawie 50 proc. podatku PIT wraca do samorządów. Pytanie, czy rządzący wzięli to pod uwagę - powiedział.

- Jeśli chodzi o Polski Ład i np. kwotę wolną od podatku, to mamy to w programie. Trudno, żebyśmy głosowali przeciwko naszemu programowi. Musimy poczekać na konkretne rozwiązania, gdzie pojawią się konkretne zapisy - dodał.

Czytaj także: 

Polityk zaznaczył, że jego ugrupowanie potrafi dbać o sprawy ważne dla Polski i ma swój udział w uchwaleniu obecnego kształtu Krajowego Planu Odbudowy. - Od opozycji totalnej odróżnia nas to, że potrafimy usiąść w ważnych dla Polski sprawach. Proszę pamiętać, że udało nam się wprowadzić do KPO sześć najważniejszych punktów - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
13:10 PR24_mp3 2021_07_30-14-33-16.mp3 Arkadiusz Iwaniak o Polskim Ładzie ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Arkadiusz Iwaniak (Lewica)

Data emisji: 30.07.2021

Godzina: 14:33  

dz

Czytaj także

"To największe inwestycje od ostatnich 30 lat". Premier o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 18:10
- Polski Ład oznacza największe inwestycje, jakie do tej pory były przez ostatnie 30 lat; to inwestycje w polskie rodziny, polskich pracowników, polskie firmy, a także w środowisko naturalne - mówił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przygotowujemy specjalny pakiet dla samorządów". Wiceminister finansów o założeniach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 09:26
– Wprowadzimy pakiet zmian systemowych dla samorządów, który pozwoli na stabilizację dochodów już na etapie planowania budżetu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Patkowski, wiceminister finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tych mocnych stron jest bardzo dużo". Krzysztof Mróz o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 14:02
Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz przedstawił na antenie Programu 1 Polskiego Radia mocne strony Polskiego Ładu. - Tych mocnych stron jest bardzo dużo, cały Polski Ład jest takim historycznym pomysłem, aby Polska dokonała skoku w rozwoju gospodarczym - ocenił. 
rozwiń zwiń