X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Koronawirus ciągle nas wyprzedza". Łukasz Kobeszko o sytuacji epidemicznej

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 12:36
- Poza szczepionkami trudno znaleźć inny sposób do poradzenia sobie z pandemią. Czekanie aż ona sama wygaśnie, jest ryzykowne - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja). 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Julian Rovagnati

12 lipca Emmanuel Macron poinformował o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień dla medyków i przedstawicieli innych zawodów, którzy mają kontakt z osobami z grup ryzyka. Zmiany będą wdrożone 15 sierpnia. Ponadto osoby nieposiadające certyfikatu sanitarnego zostaną objęte dodatkowymi restrykcjami dotyczącymi m.in. korzystania z restauracji i centrów handlowych. 

Czytaj także:
shutter stock karetka ambulans szpital pandemia koronawirus 1200 free.jpg
"Podwójne" zakażenie koronawirusem jest możliwe. W Polsce są pierwsze przypadki

Zapowiedź prezydenta Macrona odniosła skutek - od poniedziałkowego wieczora na szczepienie zarejestrowało się prawie 1,5 mln osób. Zdaniem Łukasza Kobeszko "taki scenariusz nad Wisłą się jednak nie wydarzy".

Dziennikarz odwołał się do słów ministra Adama Niedzielskiego. - Tu raczej trzeba stosować system zachęt, łagodnej perswazji, a nie scentralizowanego systemu ograniczeń, z jakim mamy do czynienia we Francji - ocenił.

Redaktor zauważył, że "szczepionki nie są do końca skuteczne przeciwko różnego rodzaju wariantami", jednak trudno znaleźć inny sposób poradzenia sobie z pandemią - Ten wirus ciągle nas wyprzedza mutacjami. Czekanie aż ona sama wygaśnie, jest ryzykowne - mówił. 

Posłuchaj
20:02 _PR24_AAC 2021_07_29-11-08-55.mp3 Łukasz Kobeszko o sytuacji epidemicznej. ("Temat dnia/Gość PR24")

Czytaj także:

Konflikty społeczne

Czytaj także:
witek 1200 pap (2).jpg
Marszałek Sejmu: jak nadejdzie IV fala pandemii i nie będziemy zaszczepieni, zostaniemy w domach

Gość PR24 wskazał, że "pandemia spotkała nas w takim momencie historii, gdzie podziały społeczne są już bardzo duże, nieraz agresywne i radykalne".

- Na te istniejące już podziały nałożył się kolejny, związany z konfliktem koronasceptyków z osobami, które chcą ścisłych obostrzeń; osób wierzących w skuteczność szczepionek ze środowiskiem antyszczepionkowym - stwierdził. 

Zdaniem redaktora nie należy jednak piętnować postawy antyszczepionkowców, bo nie przynosi to skutku. - Trzeba podchodzić ze zrozumieniem do pewnych ludzkich leków i niepewności - tłumaczył. Według dziennikarza powodem jest m.in. chaos informacyjny, co powoduje pewnego rodzaju zagubienie. - Mało kto jest z nas specjalistą w tym zakresie. Możemy ufać pewnym ekspertom, innych kontestować; w jednym portalu przeczytamy, że dana szczepionka jest skuteczna, w innym, że nie - zauważył. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja)

Data emisji: 29.07.2021

Godz. emisji: 11.09

jbt/pr24/PAP/rmf24.pl

Czytaj także

"Trzecia dawka to spekulacja". Prof. Gut o szczepieniach przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 22:01
- Cały czas badane jest utrzymywanie się odpowiedzi organizmu na szczepionkę. Na razie można wnioskować, że odporność może się utrzymywać nawet pół roku. Z tego nie wynika jednak, że trzeba będzie podawać następną dawkę - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Andrzej Fal: powolne szczepienia sprzyjają powstawaniu kolejnych wariantów wirusa

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 12:53
- Wirus, żeby mutować - i tworzyć w związku z tym kolejne warianty - musi zakażać. W idealnej sytuacji, gdybyśmy w ciągu jednego dnia mogli wyszczepić całą populację na świecie, to wirus przestałby mieć możność zakażania komórek ludzkich i mutowania - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Fal, prezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.
rozwiń zwiń