X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Liziniewicz: Iwulski i inni sędziowie to opozycja polityczna, powinni założyć własną partię

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 11:04
- W Polsce istotnym składnikiem opozycji politycznej są sędziowie. Wydaje się, że sędzia Józef Iwulski oraz pozostali powinni założyć własną partię polityczną i wystartować w wyborach - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". 
Sędzia Józef Iwulski
Sędzia Józef Iwulski Foto: PAP / Rafał Guz

W środę 92 sędziów Sądu Najwyższego - czynnych i w stanie spoczynku - zaapelowało o wykonanie orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie działalności Izby Dyscyplinarnej SN. Chodzi o dwa orzeczenia TSUE sprzed dwóch tygodni. Jednym z sygnatariuszy apelu jest sędzia Józef Iwulski, któremu Izba Dyscyplinarna uchyliła immunitet. Stało się to na wniosek prokuratury IPN. 

joanna lichocka 1200.jpg
Apel sędziów ws. orzeczenia TSUE. Lichocka: to wyraz zaangażowania politycznego

Śledczy chcą postawić Iwulskiemu zarzut bezprawnego skazania podczas stanu wojennego 21-letniego robotnika za kolportowanie ulotek wymierzonych we władze PRL.

Posłuchaj
20:12 PR24_mp3 2021_07_29-10-08-20.mp3 Jacek Liziniewicz o sporze wokół reformy sądownictwa w Polsce (Temat dnia)

- To jest niekonsekwentne ze strony sędziów Sądu Najwyższego. Skoro uznają oni, że orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej obowiązują w Polsce, to należałoby być konsekwentnym i dokonać samorozwiązania. Bo skoro o problemach prawnych w Polsce ma decydować TSUE, to Sąd Najwyższy z Trybunałem Konstytucyjnym są niepotrzebne - skomentował Jacek Liziniewicz. 

Jego zdaniem "już nie mamy wątpliwości co do tego, że w Polsce istotnym składnikiem opozycji politycznej są sędziowie".

Czytaj także: 

- Wydaje się, że sędzia Iwulski z całą resztą powinni założyć własną partię polityczną i wystartować w wyborach. Jeżeli wygrają i zdobędą nawet ponad 50 proc. miejsc w Sejmie, a może nawet większość konstytucyjną, to przyłączą wszystkie instytucje w Polsce do Unii Europejskiej, pozbędą się pozostałej suwerenności i - jak rozumiem - wtedy będą najbardziej zadowoleni - powiedział dziennikarz. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") 

Data emisji: 29.07.2021

Godz. emisji: 10.09

bartos

Czytaj także

Wniosek posłów PiS do TK ws. uprawnień TSUE. Wójcik: polska konstytucja jest ważniejsza niż prawo UE

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 18:25
- Weszliśmy do UE i wydawało się, że wszyscy powinni być równi i ta równość powinna być przestrzegana, a okazało się, że UE bardzo mocno się rozpycha - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Michał Wójcik, minister w KPRM. Z kolei Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy stwierdził, że "mamy wojnę polskich instytucji z UE".
rozwiń zwiń