X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Bruksela chce krępować naszą autonomię". Prof. Krysiak o sporze z UE ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 14:41
- Jeśli chodzi o Krajowy Plan Odbudowy, to od początku wiemy, że tutaj nie może być takiej sytuacji, że środki dotyczące Planu są implikowane sprawami z zakresu systemu sprawiedliwości. Chociaż w tych kwestiach Bruksela chce krępować naszą autonomię - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis/shutterstock

- Nie ma bezpośredniego związku między tym, co dzieje się w sferze sądowniczej w Polsce, a negocjacjami z Polską w sprawie Krajowego Planu Odbudowy – poinformowała we wtorek wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Viera Jourova.

komisja europejska logo free shut 1200.jpg
"Wszystkie dokumenty wychodzą z tezami". Prof. Zbigniew Krysiak o sporze Polski z KE

- Są tu jakieś niejednoznaczne sygnały pani Viery Jourovej. Myślę, że ona nie do końca wie, jak chciałaby to wszystko ustawiać. To też wskazuje na to, że jest ona sterowana. To znaczy powtarza pewne rzeczy, które nie są spójne logicznie - powiedział prof. Zbigniew Krysiak.

Posłuchaj
22:37 PR24_mp3 2021_07_28-13-34-45.mp3 prof. Zbigniew Krysiak o Polsce w Unii Europejskiej (Temat dnia)

Według niego, "patrząc na retorykę, którą słyszymy z Brukseli, można dojść do wniosku, że Viera Jourova jest właściwie tubą szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen".

- Jeśli chodzi o Plan Odbudowy, to od początku wiemy, że tutaj nie może być takiej sytuacji, że środki dotyczące Planu są implikowane sprawami z zakresu systemu sprawiedliwości. Chociaż w tych kwestiach Bruksela chce krępować naszą autonomię - dodał profesor. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Antoni Trzmiel 

Gość: prof. Zbigniew Krysiak (Instytut Myśli Schumana)

Data emisji: 28.07.2021

Godz. emisji: 13.33

bartos

Czytaj także

Prof. Krasnodębski: działania KE i TSUE wykraczają poza ich kompetencje

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 10:57
- KE i TSUE nie mogą ingerować w sprawy organizacji polskiego sądownictwa, ponieważ wykracza to poza kompetencje tych instytucji - mówi europoseł PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski, komentując spór unijnych instytucji z Polską.
rozwiń zwiń