X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Parodia i kpina z polskiego prawa". Alfred Bujara o sklepach, które zamieniają się w placówki pocztowe

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 13:19
- Nie chcemy, żeby sieci, sklepy, które udają placówki pocztowe, zatrudniały pracowników w niedziele. Bo inaczej jest to parodia i kpina z polskiego prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 Alfred Bujara z Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność".
Solidarnośćchce, by zakaz handlu w niedzielę uszczlenić
Solidarność chce, by zakaz handlu w niedzielę uszczlenićFoto: Maria Sbytova/ Shutterstock

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. zakazu handlu w niedziele. Uznał on, że dwa zaskarżone przepisy z ustawy dotyczące zakazu handlu w niedziele są konstytucyjne; w pozostałej części sprawa została umorzona. To oznacza, że sklepy pozostaną w niedziele zamknięte.

handel sklepy galeria galerie handlowe EN 1200.jpg
Zakaz handlu zgodny z konstytucją? TK podjął decyzję

- Nie jestem zaskoczony. Przecież na etapie procedowania ustawy były przeprowadzane analizy zgodności ustawy z konstytucją. Taką analizę przeprowadzał również Sejm. Nie obawialiśmy się, że ustawa jest niezgodna z konstytucją - powiedział w Polskim Radiu 24 Alfred Bujara.

Posłuchaj
09:16 PR24_mp3 2021_07_28-11-48-28.mp3 Alfred Bujara o zakazie handlu w niedziele i święta (Temat dnia)

- Było tam zaskarżonych parę punktów. Odniosę się do tego najważniejszego, dotyczącego nierównego traktowania podmiotów: że jedni mogą handlować w niedzielę, a drudzy nie mogą. Chcę powiedzieć, że wszyscy mogą handlować w niedzielę, pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel prowadzący przedsiębiorstwo. A zatem niech przyjadą do Polski zarządy, właściciele korporacji i niech handlują, ale niech nie zmuszają pracowników do pracy w niedziele - dodał gość PR24. 

Jak podkreślił, istotne jest uszczelnienie przepisów w tej sprawie. - Nie chcemy, żeby te sieci, sklepy, które udają placówki pocztowe, zatrudniały pracowników w niedziele. Bo inaczej jest to parodia i kpina z polskiego prawa - zaznaczył. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Ryszard Gromadzki 

Gość: Alfred Bujara (NSZZ "Solidarność") 

Data emisji: 28.07.2021

Godz. emisji: 11.45

bartos

Czytaj także

TK podjął decyzję ws. zakazu handlu w niedzielę. Alfred Bujara: teraz czas na uszczelnienie ustawy

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 16:56
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że część zaskarżonych przepisów z ustawy wprowadzającej zakaz handlu w niedziele i święta jest zgodna z konstytucją. Alfred Bujara z Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" wyraził zadowolenie z orzeczenia.
rozwiń zwiń