X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jesteśmy atakowani przez ideologów gender". Ks. Oko o wyroku niemieckiego sądu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 13:05
- Atakują nas ideolodzy gender, którzy ubóstwiają homoseksualność. Im, jak widać, nie chodzi o obronę dzieci przed drapieżnikami seksualnymi, tylko przede wszystkim o kompromitację Kościoła. Dla nich homoseksualizm jest niejako świętością - mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr hab. Dariusz Oko. 
Nałożona na księdza profesora Oko kara wynosi 4800 euro lub 120 dni więzienia.
Nałożona na księdza profesora Oko kara wynosi 4800 euro lub 120 dni więzienia.Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

Ksiądz dr hab. Dariusz Oko został przez sąd w Kolonii skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę za "podżeganie do nienawiści". Chodzi o artykuł naukowy w czasopiśmie "Thelogisches", który omawia działania wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, połączone z praktykami homoseksualnymi, która działa na szkodę nieletnich i wykorzystuje zależnych od niej kleryków.

Ksiądz Dariusz Oko 663.jpg
Ks. Dariusz Oko: w Kościele są dwie klasy duchownych - lawendowa burżuazja i heteroproletariat

- To był jeden opublikowany rozdział z mojej książki "Lawendowa mafia". Ten artykuł dotyczy wielkiego problemu tzw. lawendowej mafii w Kościele, czyli homoseksualnych klik, jak to mówi papież Benedykt XVI. Są one wielkim zagrożeniem dla Kościoła i powodują wielkie w nim szkody. O homoseksualnym lobby podobnie wypowiada się papież Franciszek - przypomniał duchowny. 

- Papież Benedykt XVI, wiedząc, jak wielki jest problem tych klik, w jednym ze swoich pierwszych rozporządzeń po inauguracji pontyfikatu, wprowadził zakaz przyjmowania do seminarium duchownego i wyświęcania kandydatów do kapłaństwa o skłonnościach homoseksualnych - opowiedział ks. Oko. 

- Już jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Ratzinger musiał zajmować się strasznymi przypadkami pedofilii duchownych. Doskonale wiedział, jak często skłonności pedofilskie wynikają ze skłonności homoseksualnych. W kościele katolickim 80 proc. przypadków pedofilii jest natury homoseksualnej - podkreślił duchowny.  

Posłuchaj
17:54 PR24_mp3 2021_07_27-10-36-15.mp3 Ks. dr hab. Dariusz Oko o wyroku niemieckiego sądu ("Temat dnia/Gość PR24") 

Artykuł pokazywał m.in. mechanizmy, które wyniosły do najwyższych urzędów pozbawionego już godności kościelnych kard. Theodora McCarrick’a. Przytaczał też zbieżne oceny papieża Franciszka, Benedykta XVI oraz hierarchów Kościoła w tym zakresie. Obrony skazanego ks. prof. Dariusza Oko podjął się Instytut Ordo Iuris.

Podstawą prawną skazania jest art. 130 niemieckiego kodeksu karnego, który mówi o „podżeganiu do nienawiści”. Instytut Ordo Iuris wskazuje, że fragmenty artykułu wycięto z kontekstu. Uruchomił też petycję "BronmyKsiedzaOko.pl".

Nałożona na księdza profesora Oko kara wynosi 4800 euro lub 120 dni więzienia.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Michał Rachoń 

Gość: Ks. dr hab. Dariusz Oko

Data emisji: 27.07.2021

Godz. emisji: 10.36

kmp/iar

Czytaj także

"To wbrew decyzji Benedykta XVI". Ks. prof. Skrzypczak o ograniczeniu liturgii trydenckiej w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 20:40
- Zmiana jest radykalna, dlatego, że w tym dokumencie przede wszystkim pada stwierdzenie, iż obrzęd posoborowy mszy świętej, czyli ten z użyciem mszału Pawła VI jest jedynym wyrazem lex orandi w Kościele, czyli tradycji liturgicznego głosu Oblubienicy Chrystusa - Kościoła - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Robert Skrzypczak, teolog z Akademii Katolickiej w Warszawie.
rozwiń zwiń