X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Rafał Bakalarczyk o sytuacji opiekunów osób starszych: nie za bardzo się o tej grupie mówi

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 10:31
- To jest w zasadzie tak trochę poza sferą publiczną, mimo, że akurat mówimy o grupie, która jest jest bardzo blisko osób starszych - o opiekunach osób starszych mówił w Polskim Radiu 24 dr Rafał Bakalarczyk, współredaktor naczelny pisma Polityka Senioralna, członek zespołu ekspertów Instytutu Polityki Senioralnej.
Zdj. Ilustracyjne
Zdj. IlustracyjneFoto: Chinnapong/ Shutterstock

Pandemia odcisnęła piętno na życiu i codziennym funkcjonowaniu całego społeczeństwa. Jednak szczególnie dotkliwie doświadczyła osoby z grup wrażliwych - będących już w punkcie wyjścia w trudnym położeniu, a ze względu na swoją sytuację, podatnych na różne nowe zagrożenia i ograniczenia w czasie pandemii. Jedną z takich grup są opiekunowie rodzinni osób starszych.

Posłuchaj
21:12 PR24_mp3 2021_07_25-10-06-01.mp3 Dr Rafał Bakalarczyk: impulsem były nasze doświadczenia, takie badawcze ale też prywatne (Polskie Radio 24)

- Postanowiliśmy zająć się tą grupą, z tego względu, że już wcześniej nasze doświadczenia, takie badawcze ale też prywatne, wskazywały na to, że jest to grupa bardzo mocno obciążona różnymi trudnościami i też w sposób naturalny sytuacja tej grupy musiała jakby ulec pogorszeniu czy w każdym razie oddziaływaniu bardzo silnemu tym nowych okoliczności jakie stworzyła pandemia i systemowa walka z nią - powiedział dr Rafał Bakalarczyk.

Jak wskazał, "jednocześnie mieliśmy takie obserwacje i takie poczucie, że nie za bardzo się o tej grupie mówi". - To jest w zasadzie tak trochę poza sferą publiczną, mimo, że akurat mówimy o grupie, która jest jest bardzo blisko osób starszych i ich doświadczeń, ich problemów - zaznaczył. 

- Poprzez rozmowy jakie prowadziliśmy z opiekunami, możemy mieć jakiś pewien wgląd w to trudne doświadczenie - powiedział. Jak dodał, "nie jest jednak tak, że tych opiekunów traktowaliśmy tylko jako pewnych pośredników". - Interesowali nas opiekunowie jako opiekunowie, ich doświadczenia, ich problemy, więc tutaj bardzo ta podmiotowość opiekuna rodzinnego czy nieformalnego też była dla nas ważna i interesująca - podkreślił.


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzi: Błażej Prośniewski

Gość: dr Rafał Bakalarczyk, współredaktor naczelny pisma Polityka Senioralna, członek zespołu ekspertów Instytutu Polityki Senioralnej

Data emisji: 25.07.2021

Godzina emisji: 10.06

jb

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia przedstawił nowy raport dot. zakażeń i zgonów

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 10:39
W Polsce w ciągu minionej doby zarejestrowano 122 zakażenia koronawirusem. Zmarło 6 osób - 2 z powodu COVID-19, a 4 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczepionkowy bonus" przestaje działać. Spadek poparcia dla brytyjskiego premiera

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 22:24
Sondaże opublikowane w przypadającą w sobotę drugą rocznicę objęcia urzędu premiera Wielkiej Brytanii przez Borisa Johnsona wskazują, że "szczepionkowy bonus" najwyraźniej przestaje działać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blisko 17 mln Polaków w pełni zaszczepionych. Szef MZ: wszystko jest jeszcze w naszych rękach

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 06:54
W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, jest w Polsce ponad 16 mln 881 tys. osób.
rozwiń zwiń