X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Milczanowska: myślimy o połączeniu Izby Dyscyplinarnej SN z Izbą Karną

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 16:20
- Nie może być tak, żeby sędziowie, którzy wydają niesprawiedliwie wyroki, nie podlegali żadnemu osądowi. To musi się zmienić - oświadczyła na antenie Polskiego Radia 23 Anna Milczanowska (Prawo i Sprawiedliwość).
Anna Milczanowska
Anna MilczanowskaFoto: PR24/AK

W wywiadzie dla czwartkowej "Rzeczpospolitej" I prezes SN Małgorzata Manowska wskazała, że sytuacja Izby Dyscyplinarnej jest obecnie trudna.

Posłuchaj
19:25 _PR24_AAC 2021_07_23-14-09-13.mp3 Anna Milczanowska: myślimy o połączeniu Izby Dyscyplinarnej SN z Izbą Karną (Temat Dnia/Gość PR24)

- Cały czas zastanawiam się, jakie podjąć dalsze kroki. Czekam na informacje od premiera. To rząd jest odpowiedzialny za relacje z UE i wyrok był notyfikowany rządowi. Po uzyskaniu oficjalnej informacji podejmę działania. Mam wrażenie, że wydając postanowienia tymczasowe w ostatnich latach, TSUE zapomina o art. 5 traktatu o UE, wyznaczającym granice jej kompetencji - stwierdziła.

sąd najwyższy free shutt 1200 .jpg
Prof. Sławomir Sowiński o reformie sądownictwa: potrzebna jest poważna diagnoza

"Nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa"

Anna Milczanowska podkreślała w Polskim Radiu 24, że prawo jest po stronie Polski, Trybunału Konstytucyjnego i polskiej konstytucji. - Izba Dyscyplinarna nie spełnia do końca naszych oczekiwań. Myślimy o połączeniu tej izby z Izbą Karną - mówiła.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 oceniła, że polska opozycja w ogóle nie dba o interesy państwa polskiego. - Nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa - stwierdziła.

- Działania instytucji europejskich wobec Polski to efekt przekłamań na temat naszego kraju, które w Europarlamencie propagują europosłowie opozycji - dodała polityk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Anna Milczanowska (PiS)

Data emisji: 23.07.2021

Godzina emisji: 14.06

ks

Czytaj także

"Musimy tworzyć swoje precedensy". Tomasz Sakiewicz o sporze Polski z UE

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 10:46
- Parę rzeczy możemy zrobić. Próbujemy dogadać się z innymi krajami. Można dokonać obstrukcji wszystkich decyzji unijnych, które będą następować w najbliższym czasie (...). Powinniśmy się też my zastanowić, na ile my możemy zablokować pieniądze dla Unii, bo możemy, to nie jest tak, że nie możemy. I musimy tworzyć precedensy - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"), Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dokonali złej oceny merytorycznej". Michał Wójcik o wyroku europejskiego trybunału ws. Izby Dyscyplinarnej SN

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 12:35
- Sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dokonali złej oceny merytorycznej - powiedział minister w KPRM Michał Wójcik, komentując wyrok trybunału ws. Izby Dyscyplinarnej SN. Zdaniem ministra izba ta powstała zgodnie z polskim porządkiem prawnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sędzia Piotr Andrzejewski: prezes Sądu Najwyższego powinien podać się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 14:50
- Prezes Sądu Najwyższego Tomasz Przesławski powinien podać się do dymisji. Zablokował m.in. wyznaczanie terminów. To asekuracja części sędziów, kierujących się czynnikami zewnętrznymi przeciw polskiej konstytucji - powiedział w Polskim Radiu sędzia Piotr Andrzejewski.
rozwiń zwiń