X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Grzegorz Grosse o perspektywach UE: zamiast likwidować kryzysy, powodują kolejne problemy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:02
- UE odchodzi od założeń, które mówią, że jest to organizacja równych sobie państw członkowskich - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista, UW.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com
krasnodębski PE F 663.jpg
Prof. Krasnodębski: działania KE i TSUE wykraczają poza ich kompetencje

- Z całą pewnością zarówno instytucje europejskie jak i największe państwa członkowskie Europy Zachodniej starają się na wiele sposobów ratować integrację - zaznaczył. Zauważył jednak, "że czynią to w taki sposób, że zamiast likwidować kryzysy, które się pojawiały sukcesywnie w różnych częściach Europy, tak naprawdę podejmują takie działania, które nie tylko są nieskuteczne, ale powodują kolejne problemy".

Posłuchaj
24:57 PR24_mp3 2021_07_22-15-33-23.mp3 prof. Tomasz Grzegorz Grosse: to tak zwane wartości europejskie (Polskie Radio 24)

Europeista powołał się w rozmowie na amerykańskiego politologa specjalizującego się w integracji europejskiej, Glina Morgana, który "przyrównał obecną integrację europejską do imperium, które posiada swoje centrum".

- Przede wszystkim tworzone przez największe państwa członkowskie na czele z Niemcami, otoczone przez peryferie, które są zdominowane pod wieloma względami - wskazał. Jak dodał, "tym peryferiom narzuca się nie tylko regulacje europejskie, pewne rozwiązania dotyczące polityk publicznych, ale również wartości". - Są to tak zwane wartości europejskie - podkreślił. 

- W świetle modelu zarysowanego przez Morgana, z całą pewnością UE odchodzi od założeń, które mówią, że jest to organizacja równych sobie państw członkowskich, które nawzajem siebie szanują, respektują swoją demokrację narodową i starają się żyć w przyjaźni i w jej imię świadczyć pewne działania solidarne - podkreślił.


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Tomasz Grzegorz Grosse

Data emisji: 22.07.2021

Godzina emisji: 15.33

jb

Czytaj także

Prof. Arkadiusz Jabłoński o sprzeciwie UE wobec rezolucji Węgier: to jest właśnie to niebezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 10:33
- W kwestiach dotyczących ludzkich postaw, zachowań, wyborów to jednak najczęściej mamy do czynienia z wiedzą etyczną, w której chodzi o to, aby wskazywać ludziom powinności działań zgodnych z pewnymi normami ogólnie przyjętymi - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister sprawiedliwości o wniosku premiera do TK: chodzi o suwerenność państw członkowskich UE

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 11:21
- Prawo Unii Europejskiej nie ma pierwszeństwa przed polską Konstytucją, a ostatnie słowo w tych sprawach należy do Warszawy, a nie Luksemburga czy Brukseli - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller: kwestia organizacji sądownictwa jest wyłączną kompetencją państw członkowskich UE

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 08:55
Rzecznik rządu Piotr Müller, zapytany w Programie 1 Polskiego Radia o spór z Unią Europejską dotyczący wymiaru sprawiedliwości, podkreślił, że kwestia organizacji sądownictwa jest wyłączną kompetencją państw członkowskich. Dodał, że rząd planuje kolejne zmiany w systemie sądowniczym, ale - jak zaznaczył - będzie to autonomiczna decyzja polskiego parlamentu.
rozwiń zwiń