X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wszystkie dokumenty wychodzą z tezami". Prof. Zbigniew Krysiak o sporze Polski z KE

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 13:30
- W Komisji Europejskiej jest dominacja Niemców na stanowiskach kierowniczych. Wiemy, że to kierownicy, dyrektorzy mają głos decydujący. Wszelkie dokumenty, wychodzące do obrad Parlamentu Europejskiego, wychodzą z Komisji. I one są tam już z tezami, z wnioskami. A Parlament Europejski - proszę się nie obrazić - jest maszynką do głosowania - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana, komentując spór między KE a Polską ws. reformy sądownictwa.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/Quinta

We wtorek Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Zagroziła, że w przeciwnym razie nałoży kary finansowe na nasz kraj. TSUE orzekł w zeszłym tygodniu, że działalność Izby Dyscyplinarnej SN narusza unijne prawo i nakazał Polsce zawieszenie jej działania. Wcześniej polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że TSUE nie ma kompetencji, aby nakazać zawieszenie Izby Dyscyplinarnej. W Polskim Radiu 24 mówił na ten temat prof. Zbigniew Krysiak.

unia europejska free 1200
"Musimy tworzyć swoje precedensy". Tomasz Sakiewicz o sporze Polski z UE

Czytaj również:

Rola Ursuli von der Leyen

Gość PR24 stwierdził, że działania Komisji Europejskiej są działaniami Niemiec, a oddelegowana do realizacji niemieckiej polityki w Unii Europejskiej jest szefowa KE Ursula von der Leyen. - Wydawało się, kiedy była wybierana, że jest to osoba, która będzie mogła jakoś redukować napięcia. Ale to było celowe. Ursula von der Leyen - jak słyszałem zza kulis od posłów CDU, tzw. posłów-patriotów, konserwatystów, którym zależy na wartościach rodzinnych - ona zrealizuje wszystkie zalecenia i rekomendacje [rządu Niemiec] - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak.

Gość PR24 zgodził się z postawioną tezą, że Niemcy chcą przekształcić Unię Europejską w "rodzaj jakiejś totalitarnej wspólnoty". Jak wyjaśnił, Niemcy robą to za pomocą "tzw. działaczy, czy tzw. liderów w Brukseli", którzy - jego zdaniem - są wyznaczeni przez Angelę Merkel i jej środowisko.

- To jest Ursula von der Leyen, ale pamiętajmy, że w Komisji Europejskiej jest dominacja Niemców na stanowiskach kierowniczych. Wiemy, że to kierownicy, dyrektorzy mają głos decydujący. Wszelkie dokumenty, wychodzące do obrad Parlamentu Europejskiego, wychodzą z Komisji. I one są tam już z tezami, z wnioskami. A Parlament Europejski - proszę się nie obrazić - jest maszynką do głosowania - mówił prof. Krysiak.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
09:55 PR24_mp3 2021_07_22-11-08-37_Krysiak2.mp3 Prof. Zbigniew Krysiak o działaniach Komisji Europejskiej wobec Polski ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Ryszard Gromadzki
Gość: prof. Zbigniew Krysiak (ekonomista, SGH, Instytut Myśli Schumana)
Data emisji: 22.07.2021
Godzina emisji: 11.08

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

"To nie jest ciało nadrzędne nad sądami najwyższymi państw członkowskich UE". Prof. Krasnodębski o TSUE

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 20:25
- Nie jest tak, jak myślą niektórzy, że Komisja Europejska jest jakimś nadrzędnym ciałem. Tak samo TSUE nie jest czymś, co jest ponad państwami - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Zdzisław Krasnodębski (eurodeputowany PiS).      
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Grosse: scenariusz eskalacji sankcji po stronie UE jest możliwy

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 20:30
- Jeżeli zostanie spełniona pewna procedura i zakończy się pozytywnie dla instytucji unijnych, a negatywnie dla polskiego rządu to sankcje o charakterze finansowym wchodzą w grę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse (Uniwersytet Warszawski).
rozwiń zwiń