X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Porozumienie Waszyngton-Berlin ws. Nord Stream 2. Dr Bonikowska: są w nim pewne gwarancje dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 17:13
- To jest próba wybrnięcia z kwadratury koła, co zrobić, żeby Niemcom pozwolić  dokończyć ten projekt i potem też go używać, a jednocześnie wybrnąć z twarzą wobec tego regionu i dać coś w zamian - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych).
Dr Małgorzata Bonikowska
Dr Małgorzata Bonikowska Foto: PR24/MS

USA i Niemcy zawarły wstępne porozumienie w sprawie sporu o gazociąg Nord Stream 2 - podała we wtorek agencja AP.  Według niej, w ramach porozumienia, będącego owocem wielotygodniowych negocjacji, USA pozwoliłyby na ukończenie projektu, a w zamian Niemcy poczyniłyby pewne ustępstwa wobec Ukrainy i Polski, choć szczegóły nie są znane.

Informacje o zawarciu porozumienia potwierdziło PAP źródło w Kongresie. Kongresmeni i ich asystenci otrzymali briefing na temat ogólnych warunków.

joe biden pap 1200 .jpg
"Biden woli zaryzykować konflikt z Kongresem, niż obrazić Niemcy". "Spiegel" o Nord Stream 2

- Nie znamy szczegółów tego porozumienia. Wiemy, że dodatkowo mamy gwarancje na stole dawane przez Amerykanów i Niemców Ukrainie w razie jakiejkolwiek nie tylko "żonglerki" gazem przez Rosjan, ale i zwielokrotnionego ataku. Wiemy, że oprócz pieniędzy jest tam zawarta warstwa bezpieczeństwa - zaznaczyła prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Jak zauważyła dr Bonikowska, duża część opinii publicznej w krajach regionu, czyli Polsce czy Ukrainie jest przeciwna Nord Stream 2 od samego początku. - Jednym głosem uważamy zgodnie, że jest to bardzo zły projekt, ponieważ politycznie jest wymierzony w nasz region, a przede wszystkim w Ukrainę - dodała. 

Posłuchaj
24:09 PR24_mp3 2021_07_21-15-33-16.mp3 Dr Małgorzata Bonikowska o rozmowach na linii USA-Niemcy ws. Nord Stream 2 ("Temat dnia/Gość PR24") 

Gość PR24 zaznaczyła, że nowa administracja w Waszyngtonie chciała "ułożyć się jakoś z Niemcami i wrócić do bliskiego partnerstwa". - Szukała osadzenia w Unii Europejskiej, w kraju który jest silny i mocny - a takim bez wątpienia są Niemcy - podsumowała gość audycji. 

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

  Prowadził: Antoni Trzmiel

  Gość: Dr Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych)

  Data emisji: 21.07.2021

  Godz. emisji: 15.33

  kmp

  Czytaj także

  "Uderza nie tylko w finansowe, ale i militarne bezpieczeństwo Ukrainy". Kuczyński o Nord Stream 2

  Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 17:30
  - Kwestie historyczne bardzo trafnie pokazują obecną politykę Berlina i Waszyngtonu, dlatego, że wygląda na to, że Joe Biden postanowił wejść w buty swojego byłego szefa - Baracka Obamy - i kwestie polityki europejskiej wobec Rosji scedować na Niemcy. One wskazują na to, że tutaj partnerem jest Rosja, a Ukraina znów została gdzieś na marginesie - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. Rosji
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Spotkanie Biden-Merkel w kontekście Nord Stream 2. Prof. Grochmalski: ktoś mówi nieprawdę

  Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 12:03
  - Amerykanie mają zasadniczo inne podejście do tej kwestii i trzeba jasno sobie powiedzieć, że ktoś tutaj mówi nieprawdę. Albo mylą się Amerykanie, a więc Nord Stream nie będzie instrumentem politycznym w rękach Rosji, albo Niemcy próbują zakłamywać rzeczywistość - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, politolog z Akademii Sztuki Wojennej.
  rozwiń zwiń