X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wyłania się wizerunek polityka sfrustrowanego, kierującego się emocjami". Dr Kawęcki o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:25
- Donald Tusk traci wizerunkową szansę przedstawienia się jako polityk formatu europejskiego. A coraz bardziej upowszechnia się wizerunek polityka sfrustrowanego, nieco starszego pana, który bardziej kieruje się emocjami, który traktuje swój powrót w kategoriach personalnych - osobistej walki z Jarosławem Kaczyńskim - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki.

Donald Tusk podczas wiecu na Długim Targu w Gdańsku wyzwał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na pojedynek na argumenty. "Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, wymieńmy się argumentami" - powiedział były premier, który niedawno wrócił do krajowej polityki.

tusk free shutterstock_1230635641 1200.jpg
"Odgrzewanie duopolu" i "odklejenie od rzeczywistości". Publicyści o wystąpieniach Tuska

- Myślę, że sama forma zaproszenia do debaty Jarosława Kaczyńskiego pokazuje, że do niej nie dojdzie. To bardzo konfrontacyjny język. Zarówno lider PO jak i lider PiS są świadomi, że debata skutkowałaby stratami po obu stronach. Dlatego nie są zainteresowani takim spotkaniem - podkreślił dr Krzysztof Kawęcki.

Posłuchaj
10:29 PR24_mp3 2021_07_21-07-47-41.mp3 dr Krzysztof Kawęcki o Donaldzie Tusku (Temat dnia)

- Wezwanie Tuska było skierowane bardziej do elektoratu Platformy Obywatelskiej, żeby znów wzniecać emocje, mobilizować, żeby przekazywać taki styl wojny politycznej - dodał politolog.

Czytaj również:

Jego zdaniem "Donald Tusk traci wizerunkową szansę przedstawienia się jako polityk formatu europejskiego, może nawet międzynarodowego, jako polityk stonowany".

- A coraz bardziej upowszechnia się wizerunek polityka sfrustrowanego, nieco starszego pana, który bardziej kieruje się emocjami, który traktuje swój powrót w kategoriach personalnych, osobistej walki z Jarosławem Kaczyńskim oraz w sposób partyjny – walki z Prawem i Sprawiedliwością. I to ogranicza mu pewne możliwości działania - podsumował Krzysztof Kawęcki. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia"
Prowadząca: Eliza Olczyk
Gość: dr Krzysztof Kawęcki (politolog)
Data emisji: 21.07.2021
Godzina emisji: 7.47

bartos

Czytaj także

"Zakończenie wyjątkowo niesmaczne". Piotr Cywiński o wystąpieniu Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 15:49
- Ważne jest nie tylko, co on powiedział, ale też to, czego nie powiedział. Mnie uderzył na końcu jego wystąpienia okrzyk, to zakończenie: "jeszcze Polska nie zginęła". Było to wyjątkowo niesmaczne i obłudne - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("WSieci").
rozwiń zwiń