X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Żukowska: decydując się na wejście do UE, przyjęliśmy jej prawo

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 15:00
- Albo jesteśmy w UE na 100 proc., albo z niej wychodzimy. Nie wyobrażam sobie sytuacji w Polsce, w której jedne wyroki TSUE będziemy respektować, a innych, które nam się nie podobają, nie będziemy uznawać - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska, poseł Lewicy.
Anna Maria Żukowska
Anna Maria ŻukowskaFoto: PR24/Adam Koniecki

Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności unijnych przepisów o wykonywaniu środków tymczasowych Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczących funkcjonowania sądownictwa w Polsce.

Chodzi o postanowienie unijnego Trybunału Sprawiedliwości o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W praktyce Trybunał Konstytucyjny rozstrzygał, czy Polska powinna respektować decyzję TSUE.

- Przyjęliśmy wszystkie rozwiązania, o których mówi traktat o powstaniu UE i wszystkie późniejsze, czyli że uznajemy wymiar sprawiedliwości unijnej, przepisy wspólnotowe, że to jest system prawa, który przyjmujemy za swój, wchodząc dobrowolnie do tego bytu prawnego, jakim jest UE - oceniła Anna Maria Żukowska.

Gość audycji odniosła się także do wypowiedzi I prezes Sądu Najwyższego, która podkreśliła, że wyłączne kompetencje do określania instytucjonalnych ram funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości posiada polski ustawodawca.

- Widzę, że jedną nogą jako kraj będziemy próbowali być w UE, a drugą nogą nie, a to spowoduje, że prędzej czy później zostaniemy zepchnięci na peryferia Unii Europejskiej - wieszczyła poseł Lewicy.

Posłuchaj
14:13 PR24_mp3 2021_07_16-14-45-35.mp3 Anna Maria Żukowska o wyroku TSUE ("Temat dnia/Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

***

Audycja "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

Gość: Anna Maria Żukowska (Lewica)

Data emisji: 16.07.2021

Godz. emisji: 14.45

kmp

Czytaj także

Wiceminister sprawiedliwości o wniosku premiera do TK: chodzi o suwerenność państw członkowskich UE

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 11:21
- Prawo Unii Europejskiej nie ma pierwszeństwa przed polską Konstytucją, a ostatnie słowo w tych sprawach należy do Warszawy, a nie Luksemburga czy Brukseli - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyrok TK będzie mieć znaczenie dla spraw polskich". Jałowiczor ws. zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 13:20
- Jeśli TK uzna wyższość prawa krajowego nad unijnym, to w mojej opinii potwierdzi tylko coś, co powinno być oczywiste - mówił w Polskim Radiu 24 red. Jakub Jałowiczor z tygodnika "Gość Niedzielny".
rozwiń zwiń