X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Potrzebne są działania, w tym edukacja". Prof. Kleiber o bezpieczeństwie informacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 15:50
- Im więcej będziemy mówić o bezpieczeństwie informacyjnym i czym więcej działań podejmą w tym kierunku urzędy, tym lepiej dla nas - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, red. naczelny portalu wszystkoconajwazniejsze.pl.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

Gość PR24 odniósł się do sytuacji związanej z atakami na pocztę mailową między innymi szefa KPRM Michała Dworczyka. Jego zdaniem, wydarzenia w Polsce są przykładem tego, w jaki sposób państwa autorytarne próbują wpływać na opinię publiczną w poszczególnych krajach.


1200_Google_shutterstock.png
Spór na linii Francja-Google. Światowy gigant otrzymał 500 mln euro kary

- Dzisiaj bezpieczeństwo jest rozumiane znacznie szerzej niż tylko militarnie, to bezpieczeństwo informacyjne związane z dostępem do baz danych. Straty związane z ujawnianiem najróżniejszych tajemnic firm idą np. w USA w miliardy dolarów, tak więc mamy uderzenie gospodarcze - podkreślił profesor.

"Złoczyńcy o krok dalej"

Dodał, że priorytetem dla państwa powinno być dziś zabezpieczenie systemów informacyjnych, a możliwości do tego są różne. - Niestety faktem jest też to, że złoczyńcy są o krok dalej w wyścigu do uczciwego dostępu i korzystania z danych. Potrzebna jest dobra edukacja społeczna, która u nas kuleje. Sztuczna inteligencja jest czymś co jest dodatkowym zagrożeniem - mówił prof. Michał Kleiber.

Podkreślił jednocześnie, że im więcej będziemy mówić o bezpieczeństwie informacyjnym i czym więcej działań podejmą w tym kierunku urzędy państwowe, tym lepiej dla nas. - Im szybciej zmobilizujemy się w intencji wspólnych unijnych działań w kwestiach równości i bezpieczeństwa, tym lepiej - mówił gość PR24.


Posłuchaj
22:34 _PR24_AAC 2021_07_13-15-07-06.mp3 Prof. M. Kleiber o bezpieczeństwie informacyjnym ("Gość PR24")

***


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Michał Kleiber (wszystkoconajwazniejsze.pl)

Data emisji: 13.07.2021

Godzina: 15:07 

Czytaj także

Cyberataki na Polskę. Departament Stanu USA: Rosja używa narzędzia do siania dezinformacji i podziałów

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 07:49
- Jesteśmy zaangażowani, by współpracować z sojusznikami w celu przeciwdziałania wrogim działaniom - przekazał rzecznik Departamentu Stanu, odnosząc się do cyberataków na Polskę. Dodał, że Rosja używa wielu narzędzi do siania dezinformacji i podziałów w państwach demokratycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"1,8 miliona alarmów cybernetycznych". Stanisław Żaryn o atakach hakerów i skali zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 11:08
"W 2020 roku Zespół CSiRT GOV, funkcjonujący w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zidentyfikował łącznie niemal 1,8 miliona alarmów cybernetycznych w sieciach teleinformatycznych podmiotów funkcjonujących w ramach systemu wczesnego ostrzegania ARAKIS GOV" - przekazał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w specjalnym komunikacie prasowym.
rozwiń zwiń