X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Sakiewicz: zagrożenie międzynarodowe ściśle wiąże się z Donaldem Tuskiem

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 12:50
- Nikt nie traktuje Donalda Tuska jako polskiego polityka, tylko jako pewien rodzaj narzędzia, którego używa Berlin - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".
Donald Tusk
Donald TuskFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis
Jarosław Kaczyński tt free 1200.jpg
"To wielki program zmiany cywilizacyjnej". Jarosław Kaczyński promuje Polski Ład

 - Polski Ład to bilet do przyszłości, bilet do życia na poziomie standardów zachodnich, ale jednocześnie do życia według zasad polskich - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego spotkania z klubami "Gazety Polskiej" w Piotrkowie Trybunalskim. Jak podkreślił na wstępie swojego wystąpienia, klubowicze "GP" stanowią polską elitę. "Przechowujecie nie tylko wartość polskiego patriotyzmu, ale stanowicie dla mnie właśnie polską elitę przyszłości" – zaznaczył.

"Bardzo dużo mówiono o sprawach Polski"

- Zjazd był z jednej strony spotkaniem polsko-węgierskim, bo byli na nim przedstawiciele ambasady węgierskiej, z drugiej zaś strony byli premier Mateusz Morawiecki, prezes Trybunału Julia Przyłębska, minister Czarnek, ministrowie Niedzielski i Maląg, i obecny zawsze podczas zjazdów minister Antoni Macierewicz - wymienił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Jak podkreślił, to "oczywiście buduje pewną powagę".

Posłuchaj
25:03 PR24_mp3 2021_07_12-10-34-55.mp3 Tomasz Sakiewicz: jest to narzędzie skuteczne (Polskie Radio 24)

- Chyba największą troską była jednak w dalszym ciągu reforma wymiaru sprawiedliwości i zagrożenie międzynarodowe, które ściśle się wiąże z Donaldem Tuskiem - zaznaczył. - Nikt nie traktuje Tuska jako polskiego polityka, tylko jako pewien rodzaj narzędzia, którego używa Berlin do tego, żeby rozgrywać sprawy polskie wewnątrz - dodał.

Jak wskazał, "jest to narzędzie skuteczne". - Donald Tusk zna różne mechanizmy medialne w Polsce i ma tu też swoich aliantów - powiedział. - Jest najbardziej wyrazistym liderem politycznym po stronie opozycji, więc takim narzędziem można coś rozgrywać - podkreślił. 


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Sakiewicz, "Gazeta Polska"

Data emisji: 12.07.2021

Godzina emisji: 10.33

PAP/ jb

Czytaj także

Ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych. Puda: chcemy zapobiec odpływowi młodych ze wsi

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 07:56
Jak powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych jest ""pakietem systemowych zmian przywracających pełną godność ekonomiczną i społeczną naszego rolnika".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: transformacja energetyczna to szansa na skok technologiczny naszej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 10:14
- W Polskim Ładzie zaplanowaliśmy sześć klastrów sektorowych, które zwiążą potencjał produkcyjny i edukacyjny - powiedział szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu podczas 3. konferencji "Śląski ład". Jak dodał, dla Śląska jako regionu przeznaczony będzie klaster poświęcony "pojazdom niskoemisyjnym i komponentom do ich budowy".
rozwiń zwiń