X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bogdan Pęk: Donald Tusk boi się trudnych pytań, chce zakneblować usta wolnym dziennikarzom i mediom

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 10:46
- Platforma Obywatelska i Donald Tusk nie są w stanie działać w ramach medialnego pluralizmu, w którego skład wchodzą trudne pytania zadawane przez tak zwanych niezaprzyjaźnionych dziennikarzy. Stąd próby kneblowania ust wolnym dziennikarzom i wolnym mediom - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS. 
Bogdan Pęk
Bogdan PękFoto: PAP/Tomasz Gzell

Według niektórych komentatorów życia politycznego Donald Tusk, który niedawno wrócił do polskiej polityki, obawia się trudnych pytań zadawanych przez dziennikarzy. Chodzi między innymi o takie kwestie jak afera Amber Gold czy sprawa Sławomira Nowaka. 

Kazimierz Kik 1200.jpg
Prof. Kik: polityka polaryzacji i totalnego starcia prowadzona przez Tuska obniży notowania PO

Jak zaznaczył prowadzący audycję Michał Rachoń, Donald Tusk zapowiada, że "wydarzą się rzeczy tragiczne, jeśli dziennikarze będą zadawać trudne pytania". Dziennikarz przywołał też wypowiedź byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Pytla, który stwierdził, iż ochrona Tuska powinna zostać wzmocniona. 

- To próba politycznego szantażu. To jasny komunikat: "nie zadawajcie trudnych pytań, bo może się okazać, że będziecie oskarżeni o potencjalne skutki tych pytań". W domyśle chodzi o jakieś ataki personalne - skomentował w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk.

Posłuchaj
20:01 PR24_mp3 2021_07_12-09-39-41.mp3 Bogdan Pęk o postawie Donalda Tuska wobec mediów (Temat dnia)

Jego zdaniem były premier i Platforma Obywatelska "nie są w stanie działać w ramach medialnego pluralizmu, w którego skład wchodzą trudne pytania zadawane przez tak zwanych niezaprzyjaźnionych dziennikarzy".

- Bo zaprzyjaźnieni dziennikarze - jak to było onegdaj - takich pytań nie mogli zadawać. A jak któremuś się wymsknęło, to na drugi dzień tracił pracę albo był przesunięty do innych zadań, które nie miały styku z polityką - ocenił były senator PiS. 

Jak dodał, "jest to próba zakneblowania ust wolnym dziennikarzom i wolnym mediom". - Chodzi o to, aby nie zadawać  trudnych dla pana Donalda Tuska pytań - podsumował.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk (były senator PiS)

Data emisji: 12.07.2021

Godzina emisji: 9.40

bartos

Czytaj także

"Zmobilizuje Zjednoczoną Prawicę". Jastrzębowski o powrocie Tuska

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 11:47
- Mam nadzieję, że Tusk bardzo się Polsce przyda, przede wszystkim w naprawie pewnych mechanizmów, które się rozregulowały w Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, właściciel Salonu24.pl. Gośćmi audycji byli także Dawid Wildstein z TVP i "Gazety Polskiej" oraz Piotr Cywiński (tygodnik "Sieci").
rozwiń zwiń