X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Gursztyn o aktywności Donalda Tuska: należy zadać pytanie, czy planuje zmienić swoją agresywną retorykę

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 12:22
- Na tym etapie kampanii wyborczej i mobilizowania własnych zwolenników agresywna retoryka Donalda Tuska może się sprawdzać - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gursztyn, publicysta TVP.
Piotr Gursztyn
Piotr GursztynFoto: PR24

Gość PR24 podsumował pierwsze dni aktywności na polskiej scenie politycznej Donalda Tuska, p.o. przewodniczącego PO. - Zaskakujące było to, że praktycznie od razu zafundował sobie tygodniowy urlop. Jego działania będą mieć jednak długofalową dynamikę, a nastroje społeczne są zmienne - powiedział.

Dodał, że mamy ponadto bardzo ważny i wzajemnie się wykluczający splot dwóch czynników. - Wskaźniki gospodarcze są bardzo dobre, ludzie nie boją się o swoją przyszłość, więc szybko wydają pieniądze, ale z drugiej strony mamy przygnębienie związane z obostrzeniami covidowymi - mówił publicysta.

"Efekt świeżości"

Zauważył, że w takiej sytuacji pojawił się polityk z bardzo agresywnym przekazem i nie wiadomo czy trafi z nim do tych uboższych - których musi przekonać, jeśli chce wygrać wybory. - Na tym etapie właśnie pojawia się problem i pytanie, czy Donald Tusk planuje zmienić swoją agresywną retorykę - mówił Piotr Gursztyn.

michał wójcik 1200.jpg
Michał Wójcik: Donald Tusk był przy władzy przez wiele lat i wiele złego zrobił dla Polski

Podkreślił jednocześnie, że jakiś "efekt Donalda Tuska" widać w najnowszym sondażu wyborczym "Puls Opinii" zrealizowanym przez agencję Opinia24 dla RMF FM. Według tego sondażu, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica, na którą chce zagłosować 29 proc. Polaków, ale drugi wynik przypadłby Koalicji Obywatelskiej, która wyprzedziła Polskę 2050 Szymona Hołowni.

- To jest efekt jakiejś świeżości w polityce, jakaś energia za zmianą w fotelu przewodniczącego PO podąża. Powrót nie odbił się na notowaniach Zjednoczonej Prawicy. Żeby jednak móc wysnuć wnioski, musimy mieć do czynienia z kilkoma sondażami z rzędu - powiedział publicysta TVP.

Zjednoczona Prawica na czele

Największe poparcie w sondażu notuje Zjednoczona Prawica, na którą chciałoby zagłosować 29 proc. badanych. Takie samo poparcie rządząca koalicja notowała w marcowym badaniu Opinii24.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 23 proc. Badanie zostało przeprowadzone w pierwszych dniach po powrocie Donalda Tuska do Platformy Obywatelskiej, na razie więc trudno powiedzieć, jaki wpływ na notowania może mieć były premier.

Trzecie miejsce w sondażu zanotował ruch Polska 2050 Szymona Hołowni (17 proc.). W parlamencie znalazłaby się także Konfederacja (10 proc.) oraz Lewica (8 proc.). Poza Sejmem byłoby Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc.) oraz Kukiz'15 (1 proc.). 8 proc. ankietowanych nie wie, na kogo chciałoby zagłosować.


Posłuchaj
21:12 _PR24_AAC 2021_07_07-11-08-00.mp3 P. Gursztyn o agresywnej retoryce D. Tuska ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Piotr Gursztyn (publicysta, TVP)

Data emisji: 07.07.2021

Godzina: 11:08 

Czytaj także

"Uznał, że wojna polsko-polska opłaca mu się politycznie". Prof. Mieczysław Ryba o Donaldzie Tusku

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 10:50
- Kiedy po siedmiu latach usiłuje się grać tymi samymi metodami, czyli prowadzić wojnę polsko-polską, to u wyborców, którzy pamiętają rządy PO-PSL, wywołuje to odrazę do tego typu metod - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Taktyka obliczona na polaryzację". Tomasz Duklanowski o wizycie Donalda Tuska w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 11:29
- Taktyka Donalda Tuska obliczona jest na to, by wzbudzać duże emocje, by dotrzeć do swojego twardego elektoratu, zmobilizować go, wyjść z kręgu bardzo niskiego poparcia - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski (Radio Szczecin, "Gazeta Polska").
rozwiń zwiń