X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To jest ten czas, by zabezpieczyć siebie szczepieniem". Dr Agnieszka Szarowska o wariancie delta koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 19:43
- Wariant delta koronawirusa oczywiście dotrze do nas, wirus nie zna granic, nie zatrzymuje się, ludzie się przemieszczają, jeździmy na wakacje, spotykamy się, niestety wirus przyjdzie o do nas - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Szarowska, wirusolog ze Szpitala MSWiA.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Dziurek

Sytuacja epidemiczna w Polsce poprawia się, ale eksperci ostrzegają przed czwartą falą epidemii koronawirusa. Trwają wakacyjne wyjazdy i coraz mniej osób szczepi się przeciwko COVID-19.

1200_koronawirus_PAP.jpg
Wariant Delta w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podał najnowsze dane

Dr Agnieszka Szarowska zwracała uwagę, że wariant delta koronawirusa z całą pewnością będzie obecny w Polsce i spowoduje czwartą falę epidemii. Dodała także, że jest szansa na to, że liczba zachowań nie będzie tak duża, jak podczas poprzedniej fali epidemii.

- Mamy jednak mały współczynnik wszczepialności, osoby niezaszczepione będą teraz chorowały. Liczymy się z tym, że nie schowają się przed wirusem. Wirus delta ma tak wysoką zakaźność, że dotrze do tych osób, które się nie zaszczepiły. Jeżeli będą to ludzie młodzi, nieobciążeni żadnymi chorobami, to jest szansa na to, że konsekwencje przebycia COVID19 będą niewielkie. Jeśli jednak będą to osoby starsze lub obciążone jakakolwiek inną chorobą, muszą się liczyć z tym, ze zachorowanie może być ciężkie, a nawet śmiertelne. Nie powinniśmy ryzykować, to jest ten czas, by zabezpieczyć siebie szczepieniem - dodała ekspert.

Posłuchaj
08:49 PR24_mp3 2021_07_05-17-49-39.mp3 Dr Agnieszka Szarowska o wariancie delta koronawirusa (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Według najnowszych danych, w Polsce wykonano dotąd dokładnie 30 024 149 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 13 902 713 osób. Pierwszą dawką zaszczepionych jest 17 114 524 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 48 138.

Czytaj także:

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Aleksander Ziemiańczyk 

Gość: Dr Agnieszka Szarowska

Data emisji: 05.07.2021

Godzina emisji: 17.49

PR24/ka

Czytaj także

"Wierzę w ludzki rozsądek, proszę się szczepić". Prof. Boroń-Kaczmarska ostrzega przed wariantem Delta

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 21:55
- Szczepienia dają nam szansę przejścia bezpiecznie przez ewentualną, ostatnią fazą pandemii - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalistka w zakresie chorób zakaźnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To miara współczesnego patriotyzmu". Prof. Zembala o szczepieniach przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 17:59
- Mobilizujmy się tu i teraz do szczepień - apelował na antenie Polskiego Radia 24 prof. Marian Zembala, wybitny polski kardiochirurg, były minister zdrowia w rządzie PO-PSL. - To jest wyzwanie, ponieważ kolejny lockdown jest Polakom, Polsce i naszej gospodarce niepotrzebny - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nawet 10 tys. zakażeń dziennie". Dr Rakowski o czwartej fali pandemii

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 10:23
- Jako społeczeństwo jesteśmy dosyć daleko od tzw. punktu odporności stadnej. Istnieje potencjał do wybuchu czwartej fali pandemii - przestrzegał w Polskim Radiu 24 dr Franciszek Rakowski, kierownik zespołu modelującego z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń