X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anatol Michnawiec: bez współpracy z Zachodem gospodarka Białorusi upadnie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 16:22
- Z jednej strony Alaksandr Łukaszenka otwarcie mówi, że nie obawia się sankcji, bo wzmacnia gospodarkę, nie potrzebuje tych towarów, nie potrzebuje współpracy z Zachodem. Z drugiej - realia są takie, że kiedy Białoruś nie będzie współpracować z Zachodem, nie będzie sprzedawać i dostawać technologii i kredytów, to cała gospodarka upadnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Anatol Michnawiec z Centrum Białoruskiej Solidarności w Warszawie. 
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr ŁukaszenkaFoto: Shutterstock.com / Sasa Dzambic Photography

- Sytuacja Białorusinów jest coraz gorsza: nie ma pracy, nie ma pieniędzy, są wprowadzane zakazy podjęcia kosztów na towary pierwszej potrzeby. To pokazuje, że kiedy jest regulacja cen w sklepach, to jutro może być wprowadzony system kartkowy. Sytuacja jest fatalna - mówił w Polskim Radiu 24 Anatol Michnawiec z Centrum Białoruskiej Solidarności.

1200_Łukaszenka_shutterstock.png
Białoruś wzmacnia ochronę granicy z Ukrainą. "Dociera stamtąd duża ilość broni"

Jak mówił gość "Tematu dnia", "gospodarka Białorusi jest w fatalnym stanie, bo nie było żadnych reform w ciągu 26 lat rządów Łukaszenki, a jedyne duże firmy prywatne są kontrolowane przez rodzinę Łukaszenki i jego wspólników". - Dlatego sankcje uderzają bardzo mocno w gospodarkę kraju - mówił w Polskim Radiu 24  Anatol Michnawiec z Centrum Białoruskiej Solidarności - dodał. 

Czytaj także: 

W ocenie rozmówcy Polskiego Radia 24, "Łukaszenka obawia się sankcji". - Przykładem są osoby pracujące na różnych stanowiskach w zakładach państwowych, które są zmuszane przez państwowe związki zawodowe do pisania listów do różnych federacji partnerskich na Zachodzie, do rządów i organizacji międzynarodowych, Przekonują w nich, że te sankcje zabijają ludzi, że to przestępstwo przeciwko narodowi białoruskiemu. To zmuszanie ma charakter masowy - wskazał gość "Tematu dnia".

- To jest gra Łukaszenki. Z jednej strony on otwarcie mówi, że nie obawia się sankcji, bo wzmacnia gospodarkę, nie potrzebuje tych towarów, nie potrzebuje współpracy z Zachodem. Z drugiej - realia są takie, że kiedy Białoruś nie będzie współpracować z Zachodem, nie będzie sprzedawać i dostawać technologii i kredytów, to cała gospodarka upadnie.


Posłuchaj
00:00 Michnawiec PR24_mp3 2021_07_04-15-33-14.mp3 Anatol Michnawiec: sankcje bardzo mocno uderzyły w reżim Łukaszenki ("Temat dnia"/ PR24)

 


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyMagdalena Złotnicka

Gość: Anatol Michnawiec (Centrum Białoruskiej Solidarności)

Data emisji: 4.07.2021

Godzina emisji: 15.33


mbl

Czytaj także

Białoruś: pierwsze spotkanie adwokat z Pratasiewiczem. Nie można podać miejsca przetrzymywania opozycjonisty

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 12:38
- Po czterech dniach od zatrzymania w Mińsku opozycyjnego dziennikarza Ramana Pratasiewicza jego adwokatka zdołała się z nim zobaczyć po raz pierwszy – poinformowała agencja BiełaPAN. Obrońca zatrzymanej partnerki Pratasiewicza, Sofii Sapiegi, mówił w czwartek, że nie dopuszczono go dotąd do klientki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zniesienie sankcji dla firm budujących Nord Stream 2. Aleksandra Rybińska: Rosja rozgrywa Europę

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 15:55
- Widzimy pewną hipokryzję, z jednej strony Niemcy piętnują działania Rosji, w mocnych słowach potępiają politykę rosyjską, a drugiej strony oczywiście mamy "business as usual", interesy kręcą się dalej - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska (Tygodnik Sieci)
rozwiń zwiń