X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Program Profilaktyka 40 Plus. Dr Sutkowski: ma to być zdrowotny rachunek sumienia

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 20:49
- Ten program ma pomóc rozbroić taki dług zdrowotny, który powstał z powodu pandemii i niedostępności do przychodni czy szpitali. Ma on też być takim zdrowotnym rachunkiem sumienia - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski.
Dr Michał Sutkowski
Dr Michał SutkowskiFoto: PR24/PJ

1 lipca wystartował program badań profilaktycznych dla Polaków od 40. roku życia. Dzięki dobranemu pakietowi badań laboratoryjnych będzie można oznaczyć czynniki ryzyka chorób lub wykryć objawy na wczesnym etapie, co znacznie przyspieszy proces diagnostyczny.

PAP Adam Niedzielski 1200.jpg
Profilaktyka 40 Plus. Minister zdrowia: to program dla 20 milionów osób

"Zdrowotny rachunek sumienia"

Dr Michał Sutkowski powiedział, że program profilaktyki ma za zadanie odpowiedzieć na wyzwania współczesnego człowieka. - Rusza program pilotażowy ważnego programu profilaktycznego. Jest to program, z którego może korzystać każdy w wieku 40-65. Ma on odpowiedzieć przede wszystkim na wyzwania, które są najbardziej niebezpieczne dla współczesnego człowieka, czyli choroby nowotworowe czy układu krążenia - powiedział. 

- Przede wszystkim do takich standardowych badań jest niska zgłaszalność. Np. w programie przesiewowym dotyczącym raka jelita grubego zgłasza się tylko 16 proc. osób, w programie raka szyjki macicy 21-22 proc - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił także, że program ma pozwolić na nadrobienie czasu, który profilaktyce zabrała pandemia. - Ten program ma pomóc rozbroić taki dług zdrowotny, który powstał z powodu pandemii i niedostępności do przychodni czy szpitali. Ma on też być takim zdrowotnym rachunkiem sumienia. W wieku 40 lat zaczynają się pewne problemy i one jeszcze często nie mają swojej manifestacji klinicznej - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
25:14 PR24_mp3 2021_07_02-20-32-42.mp3 Dr Michał Sutkowski o Programie Profilaktyki 40 Plus ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: dr Michał Sutkowski (prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych) 

Data emisji: 02.07.2021

Godzina: 20:33

dz

Czytaj także

Nowe warianty koronawirusa. Kraska: musimy nadal zachować ostrożność

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 19:09
- Niepokoją nas nowe warianty koronawirusa i dlatego musimy nadal zachować ostrożność: przestrzegać wymogów sanitarnych, nosić maseczkę w pomieszczeniach zamkniętych w miejscach publicznych, myć ręce, zachowywać dystans. O tym często już zapominamy - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Profilaktyka 40 plus" - program badań dla osób po czterdziestce

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 18:35
Ministerstwo Zdrowia przygotowało szeroko zakrojoną kampanię promującą program "Profilaktyka 40 plus". Plakaty, ulotki czy publikowany w mediach tradycyjnych i w internecie spot reklamowy mają zachęcić Polaków po czterdziestce do wykonania szeregu darmowych badań profilaktycznych. Motywem przewodnim akcji jest hasło "Badaj się i bądź zdrów!" oraz #badaMYsię. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program profilaktyki krótkowzroczności. Minister zdrowia: musimy się wspomóc technologią

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 15:45
- Zasoby ludzkie w ochronie zdrowia są w Polsce bardzo ograniczone, dlatego musimy wesprzeć je nowoczesną technologią - powiedział w Lublinie minister zdrowia Adam Niedzielski, inaugurując program profilaktyki krótkowzroczności u najmłodszych dzieci.
rozwiń zwiń