X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To nie Polacy mordowali Żydów". Cezary Gmyz o relacjach polsko-izraelskich

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 11:55
- To nie Polacy mordowali Żydów. W tej chwili próbuje się doprowadzić do zmian narracji i uczynić Polaków współodpowiedzialnymi za Holokaust - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie.
Cezary Gmyz
Cezary GmyzFoto: PR24/MS

Posłuchaj
24:41 PR24_mp3 2021_06_28-10-34-51.mp3 Cezary Gmyz gościem Michała Rachonia (Temat dnia/Gość PR24)

W czwartek parlament przyjął nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. Wywołało to niezadowolenie po stronie Izraela.

- Polska Deklarację terezińską podpisała w sposób świadomy, mając tę świadomość, że główna części tego dokumentu dot. tzw. mienia wspólnotowego, czyli mienia gmin żydowskich czy stowarzyszeń - powiedział Cezary Gmyz.

Paweł Jabłoński screen 1200.png
Wiceszef MSZ: stosunki polsko-izraelskie bardzo mocno ucierpiały. Liczymy, że Izrael zmieni swoje podejście

Gość PR24, dodał, że w tej deklaracji zapisane jest, że jeżeli chodzi o mienie prywatne, to powinno ono być zwracane ofiarom Holokaustu lub ich spadkobiercom.

- To bardzo ważny zapis tej deklaracji, dlatego, że spadkobiercami są członkowie najbliższej rodziny. W momencie, gdy ktoś nie ma spadkobierców, to ten majątek przechodzi na Skarb Państwa. Tak jest nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie - tłumaczył Cezary Gmyz.

Czytaj także:

Gość Michała Rachonia powiedział, że skala Holokaustu jest ogromna, ale ktoś próbuje zmienić narrację i obwinić Polskę.

- To nie Polacy mordowali Żydów. W tej chwili próbuje się doprowadzić do zmian narracji i uczynić Polaków współodpowiedzialnymi za Holokaust - powiedział Cezary Gmyz. - To nie jest nowe zjawisko, ponieważ już w czasie II wojny światowej zarzucano to Polsce - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Cezary Gmyz (TVP)
Data emisji: 28.06.2021
Godzina emisji: 10.33

bf

Czytaj także

"Nacechowane jest złą wolą i głęboką nieznajomością faktów". Wiceszef MSZ o oświadczeniu Izraela

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 10:25
"Polska, na której zamordowano miliony Żydów, popełniła poważny błąd. Nie jest za późno na naprawę" - napisał na Twitterze Yair Lapid, wiceminister spraw zagranicznych i wicepremier Izraela, odnosząc się tym samym do przyjętej w czwartek przez polski Sejm nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Swojemu odpowiednikowi odpowiedział polski wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. "Oświadczenie Ministra Spraw Zagranicznych Izraela trzeba ocenić jednoznacznie negatywnie" - napisał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki o stanowisku MSZ Izraela: Polska nie będzie płacić za niemieckie zbrodnie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 14:33
Premier Mateusz Morawiecki oświadczył w Brukseli, że Polska nie będzie płacić za niemieckie zbrodnie wojenne. Szef polskiego rządu skomentował w ten sposób sprawę pożydowskiego mienia w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szynkowski vel Sęk o oświadczeniu izraelskiego MSZ: to manipulacja historią

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 21:32
- Oświadczenie izraelskiego MSZ ws. nowelizacji k.p.a. to manipulacja historią, nadużywanie pamięci ofiar Holokaustu w celu próby wywarcia nacisku na decyzje polskiego Sejmu - powiedział w piątek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
rozwiń zwiń