X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Został skierowany, by zrobić w Polsce rozróbę". Witold Waszczykowski o powrocie Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 15:28
- Donald Tusk powrócił, żeby szkodzić obecnemu rządowi, który wyznaczył jasno interesy polskie. Te interesy zdefiniowane przez polski rząd, przez większość parlamentarną, zyskują coraz większe poparcie w Polsce od 6 lat. To się nie podoba - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS. 
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: PR24/AK

Podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej szef PO Borys Budka ogłosił, że przekazuje stery w partii byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi. Były premier w swoim wystąpieniu między innymi nazwał polityków PiS "groteskową grupą ludzi", a rządy Zjednoczonej Prawicy - "parodią dyktatury". - Idziemy po zwycięstwo, bo się was (PiS-u) nie boimy - mówił.

Piotr Duda 663.jpg
"Nie wierzę w nawrócenie zatwardziałego liberała". Piotr Duda o słowach Donalda Tuska nt. 500+

- Nasze rządy stanowią alternatywę ideologiczną wobec rządów lewicowo-liberalnych w znacznej części Europy. Tego nie mogą znieść. To jest wojna ideologiczna, a w takiej nie bierze się jeńców. Tu nie ma dyskusji o meritum prawnym, ekonomicznym. Stąd też Tusk nie wrócił z żadnym programem, który by pokazał: "o, ja mogę to zrobić lepiej, szybciej, dokładniej, zdobyć więcej pieniędzy z Europy" - wskazał Witold Waszczykowski.  

Posłuchaj
21:20 PR24_mp3 2021_07_13-14-07-07.mp3 Witold Waszczykowski o powrocie Donalda Tuska ("Temat dnia/Gość PR24") 

Jak dodał polityk PiS, Tusk krzyczy, przecież to widać i słychać, o wojnie, walce ze złem. - Więc potwierdza, że został tutaj skierowany, bo wielu zakłada, że jest uzgodnione z jakimś centrum lewicowo-liberalnym Europy, aby dokonać w Polsce rozróby, aby zdyskredytować ten rząd i doprowadzić do wcześniejszych wyborów, które by ten rząd obaliły. Scenariusz jest niezwykle przejrzysty - ocenił europoseł.  

- Donaldowi Tuskowi chodzi o to, by dokonać przemian w wyniku jakiejś katastrofy politycznej - podsumował gość audycji.                     

Więcej w nagraniu.

***

Audycja "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Antoni Trzmiel 

Gość: Witold Waszczykowski (europoseł PiS)

Data emisji: 13.07.2021

Godz. emisji: 14:07

kmp

Czytaj także

Na powrocie Tuska najbardziej traci Hołownia. PiS stabilnym liderem sondażu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 12:56
Najnowszy sondaż, przeprowadzony 5 lipca, czyli już po powrocie Donalda Tuska do Polski, wskazuje, że największą stratę sondażową ponosi Polska 2050 Szymona Hołowni, chociaż spadki notują też inne partie opozycyjne. Jedyną zyskującą jest PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Porzucek: wzrost Platformy Obywatelskiej nie odbywa się kosztem Prawa i Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 09:47
-  Widać, że politycy opozycji nie czekali na powrót Donalda Tuska - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek (PiS). Gościem audycji był także Artur Łącki (PO).
rozwiń zwiń