X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Należy wzmocnić kompetencje kuratora oświaty". Dariusz Piontkowski o forsowaniu ideologii LGBT w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 15:01
- Proponujemy, aby kurator oświaty jako urzędnik reprezentujący państwo otrzymał szersze kompetencje w dziedzinie dotyczącej wchodzenia do szkół organizacji pozarządowych. Chcemy, aby mógł on wyrażać swoją opinię. I w przypadku zauważenia elementów groźnych dla dzieci - uniemożliwić takiej organizacji prowadzenie zajęć w szkołach - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Piontkowski, wiceszef Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PR24/AK

We wtorek portal wPolityce.pl opisał, że na nagraniach z Dobczyc (Małopolska) widać przemawiającego sędziego Waldemara Żurka, który mówi nie tylko o konstytucji, ale także o sytuacji Polski w Europie. Na plac wchodzi grupa przedszkolaków wraz z ich opiekunkami. Dzieci i przedszkolanki witane są gromkimi okrzykami. Dzieci otrzymują chorągiewki, panie z przedszkola egzemplarze konstytucji.

pap Przemysław Czarnek 1200.jpg
Przedszkolaki musiały słuchać przemówienia o polityce i aborcji. Zdecydowana reakcja ministra edukacji

- Jest to naszym zdaniem, zarówno pani kurator, jak i zdaniem ministerstwa ewidentnie niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem, gdzie szkoła powinna być wolna od działalności politycznej. Wprost jest napisane, że organizacje o charakterze politycznym nie mogą działać na terenie szkoły. Pani dyrektor i nauczyciele, którzy doprowadzili do tego, że dzieci w trakcie zajęć brały udział w tego typu spotkaniu, naruszyły przepisy polskiego prawa - podkreślił wiceminister edukacji i nauki.

- Kurator w tej sprawie może wystąpić do rzecznika dyscyplinarnego z wnioskiem o pociągnięcie do odpowiedzialności dyscyplinarnej dyrektora szkoły bądź nauczycieli - dodał. 

Węgierski rząd przyjął ustawę zakazującą propagowania homoseksualizmu w szkołach i przewidującą stworzenie ewidencji osób, które dopuściły się pedofilii. Do tematu odniósł się Dariusz Piontkowski. 

Posłuchaj
18:34 PR24_mp3 2021_06_22-14-07-41.mp3 Wiceminister edukacji i nauki o forsowaniu ideologii LGBT w szkołach ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Być może warto i u nas wprowadzić takie rozwiązania jak na Węgrzech (zakaz propagowania homoseksualizmu w szkołach - red.). Dziś w zasadzie nie powinny one funkcjonować na terenie szkoły, bo bez zgody rodziców żadna z organizacji nie może prowadzić działań i uczniowie nie mogą w takich zajęciach uczestniczyć, jeżeli rodzice nie wyrażą zgody. Jednak wiemy, że pod różnymi pretekstami, wytrychami prawnymi zdarzają się (one są nieliczne) pojedyncze sytuacje, kiedy tego typu organizacje próbowały wchodzić do szkół. Mówię "próbowały", ale trzeba pamiętać, że przez ostatnie kilkanaście miesięcy szkoły funkcjonowały w trybie zdalnym, z niewielkimi przerwami. Ten problem ze względów epidemicznych zniknął tymczasowo ze szkół, ale spodziewam się, że może powracać, tym bardziej, że część samorządów, które są organami prowadzącymi dla wielu szkół, nie ukrywa swoich sympatii politycznych bądź światopoglądowych i próbuje ze środków własnych samorządów finansować programy i działania różnych organizacji - podsumował gość audycji.     

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel 

Gość: Dariusz Piontkowski (wiceminister edukacji i nauki)

Data emisji: 21.06.2021

Godzina emisji: 14.07

kmp

Czytaj także

"Musimy wyswobodzić konserwatystów". Szef MEiN o sytuacji na polskich uczelniach

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 10:30
- Pakiet wolnościowy jest już procedowany przez Radę Ministrów, mam nadzieję, że w tym miesiącu zostanie przyjęty i trafi do Sejmu - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Musimy wyswobodzić konserwatystów na uczelniach - podkreślił w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy walczyć o poziom nauki". Rzymkowski o wyzwaniach polskiej edukacji

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:56
- Trudno w sytuacji pandemii narzucać wyższe wymagania, w sytuacji gdy uczniowie mają utrudniony kontakt z nauczycielami - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji.
rozwiń zwiń