X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chcemy, aby za jego pomocą można było załatwiać wszystkie sprawy". Szef GIS o rozwoju systemu SEPIS

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 14:02
- Chcemy, aby ten system był dostępny dla naszych klientów, czy to indywidualnych czy przedsiębiorców, przez dedykowaną stronę internetową, przez którą będą mogli załatwiać wszystkie sprawy związane z inspekcją sanitarną - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny.
Krzysztof Saczka
Krzysztof SaczkaFoto: PAP /Tomasz Waszczuk

System Ewidencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej sprawdził się przede wszystkim podczas walki z koronawirusem. Teraz GIS chce rozbudować to narzędzie. 

ludzie pandemia forum 1200.jpg
Jakie warianty koronawirusa krążą obecnie po Polsce? GIS podał nowe dane

"Wiele zgłoszeń w jednym miejscu, sprawniejsza obsługa, szybsza reakcja na zmiany - to projekt SEPIS, przygotowany dla Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Obecnie wykorzystywany jest do zapobiegania rozprzestrzenianiu się pandemii, ale docelowo ma stać się uniwersalnym narzędziem, wykorzystywanym przez sanepid w każdym obszarze działalności" - czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Posłuchaj
22:13 PR24_mp3 2021_06_22-13-07-14.mp3 Krzysztof Saczka o systemie SEPIS (Temat dnia)

 - System SEPIS to nowe narzędzie, które zostało wdrożone w inspekcji sanitarnej pod koniec października ubiegłego roku. Docelowo dążymy do tego, aby w systemie tym były prowadzone wszystkie działania, którymi zajmuje się inspekcja sanitarna - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Saczka. 

- Chcemy również, aby system był dostępny dla naszych klientów, czy to indywidualnych, czy przedsiębiorców, przez dedykowaną stronę internetową, przez którą będą mogli załatwiać wszystkie sprawy związane z inspekcją sanitarną - dodał szef GIS. 

Przypomniał również, iż "spektrum zadań, którymi zajmuje się inspekcja sanitarna jest bardzo duże i szerokie". - Generalnie inspekcja sanitarna stoi na straży zdrowia publicznego - podkreślił. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

GośćKrzysztof Saczka (Główny Inspektor Sanitarny)

Data emisji: 22.06.2021

Godz. emisji: 13.09

bartos

Czytaj także

Anonimowe telefony z prośbą o podanie danych osobowych. GIS ostrzega przed nowym sposobem wyłudzeń

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 14:23
- Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami. Jej pracownicy w czasie takiej rozmowy proszą o potwierdzenie danych, a nie o ich podanie – podkreśla GIS, ostrzegając przed oszustami.
rozwiń zwiń