X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Powrót do nauki stacjonarnej od 1 września? Piontkowski o perspektywach na nowy rok szkolny

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 16:09
- Zdajemy sobie sprawę, że nauka na odległość ma swoje mankamenty, ograniczenia i negatywne skutki. Na chwilę obecną wydaje się, że będzie możliwy powrót do stacjonarnej nauki już od pierwszego września - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PR24

czarnek 1200 pap.jpg
"Spowoduje zwiększenie wynagrodzeń wszystkich nauczycieli". Szef MEiN o Polskim Ładzie

W rozmowie z Tadeuszem Płużańskim wiceminister edukacji odniósł się do decyzji MEiN o powrocie dzieci do nauki w trybie stacjonarnym na ostatnie tygodnie roku szkolnego. - Zdajemy sobie sprawę, że nauka na odległość ma swoje mankamenty, ograniczenia i negatywne skutki. Dlatego gdy tylko pojawiła się możliwość, aby dzieci wróciły do szkół, podjęliśmy taką decyzję - powiedział Piontkowski. 

- Nie mamy żadnych negatywnych sygnałów w związku z powrotem dzieci do szkół - zapewnił. - Uczniowie są zadowoleni, że mogli ponownie się spotkać. Potrzebowali kontaktu i odbudowy relacji koleżeńskich - stwierdził. 


Posłuchaj
14:21 _PR24_AAC 2021_06_19-15-45-00.mp3 Dariusz Piontkowski o perspektywach na nowy rok szkolny ("Temat dnia"/PR24)

 

Pytany o perspektywy na przyszły rok szkolny, wiceminister edukacji powiedział, że "na chwilę obecną wydaje się, że będzie możliwy powrót do stacjonarnej nauki już od pierwszego września". Przyznał, że wpływ będzie tutaj miała liczba zaszczepionych osób. 

- Dlatego będziemy propagowali szczepienia młodych ludzi, od 12 roku życia. W największych szkołach zezwolimy na organizację punktów szczepień, aby liczba zaszczepionych mogła być jak największa - zadeklarował Piontkowski.

Wiceminister edukacji opisał też pomysły ministerstwa na zniwelowanie skutków niemal dwuletniej nauki zdalnej. 

- W szkołach będą prowadzone zajęcia wspomagające z przedmiotów, z którymi uczniowie mają największe problemy. Ruszy także program aktywnej szkoły, co oznacza, że pojawią się dodatkowe zajęcia rekreacyjne dla dzieci - zapowiedział w Polskim Radiu 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Dariusz Piontkowski (Sekretarz Stanu w MEiN)

Data emisji: 19.06.2021

Godzina emisji: 15.47

Czytaj także

Sprawa zmiany statusu zawodowego nauczycieli. Piontkowski: przed nami kolejne rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 19:05
Podczas kolejnej tury rozmów w ministerstwie edukacji i nauki dotyczących zmiany w statusie zawodowym nauczycieli, przedstawiciele resortu edukacji, samorządów i nauczycielskich związków zawodowych rozmawiali jak uatrakcyjnić zawód nauczyciela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MEiN: nie było zgody rodziców na udział uczniów w "Tour de Konstytucja" w Dobczycach

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 20:12
Rodzice uczniów ze szkoły w Dobczycach nie wyrazili zgody na ich udział w wydarzeniu "Tour de Konstytucja" - to jedno z ustaleń po kontroli Kuratorium Oświaty. O jej wynikach mówił w Sejmie wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
rozwiń zwiń