X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kwestia ogromnej potrzeby zmiany". Piotr Borys o powrocie Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 14:40
- Z całą pewnością Donald Tusk musi podjąć decyzję osobiście. Ani ja, ani Pani, ani ogromna rzesza polityków Platformy, nie podejmie za niego decyzji o tym, czy wraca do czynnej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Borys (Koalicja Obywatelska).
Piotr Borys
Piotr BorysFoto: PR24/DB
shutterstock_ donald tusk free 1200.jpg
Powrót Tuska do krajowej polityki? Europoseł Lewicy: jego osoba kojarzy się z wiekiem emerytalnym i brexitem

- Prezydent Rafał Trzaskowski jest niewątpliwie liderem wielkiej grupy samorządowców, przypomnę, że w Polsce jest to ponad 2,5 tysiąca gmin - zaznaczył. - Kiedy widzę aktywność samorządową skupioną wokół prezydenta Warszawy, który przecież rok temu zebrał blisko 10 milionów głosów, to wiem, że wśród samorządowców jest ogromny potencjał - podkreślił. - Po pierwsze, aby wspólnie walczyć o dalszą decentralizację i ochronę samorządów przed takimi zakusami władzy centralnej, a po drugie, jest to pewien ruch polityczny - dodał. 

- Uważam, że ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska w tym kontekście jest podmiotem, który z całą pewnością będzie równolegle rozwijał się, ale na końcu będzie wariantem wspólnym, który ma pomóc całej opozycji przechylić szalę i wygrać wybory - powiedział Piotr Borys. 

Posłuchaj
22:35 PR24_mp3 2021_06_18-13-33-09.mp3 Piotr Borys o powrocie Tuska: aby odgrywać realną rolę i mieć wpływ na kształtowanie polityki, trzeba w tej polityce być (Polskie Radio 24)

"Donald Tusk musi podjąć decyzję"

Polityk odniósł się także do ewentualnego powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska. - Z całą pewnością musi podjąć decyzję osobiście. Ani ja, ani Pani, ani ogromna rzesza polityków Platformy, nie podejmie za niego decyzji o tym, czy wraca do czynnej polityki - podkreślił. Zaznaczył, że prezydent Kwaśniewski ma rację, mówiąc, że "aby odgrywać realną rolę i mieć wpływ na kształtowanie, tworzenie polityki i zdarzeń politycznych, trzeba w tej polityce być i wziąć pełną odpowiedzialność". 

- Myślę, że z całą pewnością powrotu Donalda Tuska może obawiać się Jarosław Kaczyński, który ośmiokrotnie przegrał przecież z nim wybory - powiedział zaznaczając, że "z pewnością zaplecze głównej partii rządzącej obawia się tego powrotu". 

"Potrzeba zmiany"

- Donald Tusk wygrał tyle wyborów, jest politykiem spełnionym, będąc premierem i szefem Rady Europejskiej, jest politykiem ogólnoeuropejskim i zaangażowanie jego, czy ewentualny powrót, to jest kwestia ogromnej determinacji potrzeby zmiany - podkreślił. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Magdalena Złotnicka

Gość: Piotr Borys, Koalicja Obywatelska

Data emisji: 18.06.2021

Godzina emisji: 13.33


Czytaj także

Doniesienia o powrocie Tuska do krajowej polityki. Liziniewicz: Budka nie chce oddawać stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 11:14
- Borys Budka wygrał swój los, niczym Nikodem Dyzma, na loterii. Został przewodniczącym PO i nie chce się pozbywać swojego losu. Donald Tusk nie ma tak łatwego powrotu. Choć jest to oczywiście łatwiejsze niż gdyby przewodniczącym PO był Schetyna - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz. Gośćmi byli także Piotr Cywiński i Sławomir Jastrzębowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pogrąży środowisko, na czele którego będzie chciał stanąć". Sellin o ew. powrocie Tuska

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 11:58
- Jeśli Donald Tusk będzie się starał wrócić na jakieś stanowisko, to pogrąży to środowisko, na którego czele będzie chciał stanąć - uważa wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Jarosław Sellin (PiS). Według niego Tusk "zainfekował polską politykę bardzo negatywnymi emocjami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terlecki: o "przewidywanym i pilnie oczekiwanym powrocie Tuska" mówi się od pięciu lat

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 13:23
- A co z białym aeroplanem, na którym ma przylecieć Donald Tusk? W Platformie mówi się o tym, że wkrótce znów stanie na jej czele. O jego przewidywanym i pilnie oczekiwanym powrocie mówi się od pięciu lat - zaznaczył szef klubu PiS Ryszard Terlecki w felietonie, który ukazał się w "Dzienniku Polskim".
rozwiń zwiń