X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Senat zablokował wybór Lidii Staroń na RPO. Piotr Kaleta: należy zakończyć ten cyrk

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 14:37
- Trzeba przejść do realizacji wyroku Trybunału, który niejako nakłada obowiązek na polski parlament, aby doprowadzić do nowelizacji, w której RPO zostanie wybrany w nowej formule - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Piotr Kaleta
Piotr Kaleta Foto: PR24/AK

Senat nie wyraził w piątek zgody na powołanie senator niezależnej Lidii Staroń na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Za jej kandydaturą zagłosowało 45 senatorów, 51 było przeciw, 3 senatorów wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że nowego RPO nie udało się wybrać już po raz piąty.

sejm pap 1200.jpg
Wybór RPO. Wiemy, jak głosowali poszczególni posłowie

Nowa formuła

Zdaniem Piotra Kalety należy wprowadzić nowy mechanizm wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. - Uważam, że należy zakończyć ten cyrk. Trzeba przejść do realizacji wyroku Trybunału, który niejako nakłada na polski parlament, aby doprowadzić do nowelizacji, w której RPO zostanie wybrany w nowej formule - powiedział.

- Trzeba przystąpić do takiego działania i znaleźć odpowiedniego kandydata. Działania polityczne PO i totalnej opozycji doprowadziły do paraliżu instytucji, która jest bardzo potrzebna polskim obywatelom. Musimy zrobić wszystko, aby zgodnie z wyrokiem TK ten ład przywrócić - dodał.

Czytaj także: 

Gość Polskiego Radia 24 skrytykował także postawę senatorów opozycji. - Bardzo dobrze się stało, że mieliśmy okazję obserwować żenujący poziom w wykonaniu parlamentarzystów PO w stosunku do pani senator Lidii Staroń. Jako mężczyzna mogę powiedzieć, że był to żenujący spektakl wobec kobiety. Czegoś takiego się po tych panach nie spodziewałem - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:03 PR24_mp3 2021_06_18-14-07-18.mp3 Piotr Kaleta o decyzji Senatu ws. RPO ("Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: Piotr Kaleta (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 18.06.2021
Godzina emisji: 14:07 

dz

Czytaj także

Wybór nowego RPO. Edyta Hołdyńska: Lidia Staroń ma największe szanse

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 09:11
- Mam wrażenie, że ta kandydatura ma największe szanse z dotychczasowych. Jest tak dlatego, że Lidia Staroń jest byłą parlamentarzystką PO, a obecnie niezrzeszoną. Jest pośrodku sporu - powiedziała w Polskim Radiu 24 Edyta Hołdyńska. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Piotr Grzybowski i Patryk Słowik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Każdy obywatel powinien mieć poczucie bezpieczeństwa". Andrzejewski o wyborze RPO

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 12:51
- Rzecznik Praw Obywatelskich nie jest od kształtu systemu prawa ani od interwencji w legislację i nie powinien być zaangażowany politycznie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybór RPO. Szczęsnowicz: debata w Senacie pokazuje, że jest tam nerwowo

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 13:10
- To, co dzisiaj dzieje się w Senacie, pokazuje, że jest tam zwyczajnie nerwowo. Jest to o tyle dziwne, że znają panią senator. Ta obstrukcja, szczególnie wobec przedstawienia przez nią programu, jest zastanawiająca. Może to być też znak tego, że ma ona duże szanse na wybór - powiedział w Polskim Radiu 24 Igor Szczęsnowicz.
rozwiń zwiń